Dlaczego zmagamy się z nadwagą?

Najlepsze niusy w Sieci

Dlaczego zmagamy się z nadwagą?

jabłko

Coraz więcej z nas będąc na każdym kroku bombardowanym tak zwanym „fit życiem” zaczyna wprowadzać do swojego jadłospisu zdrowe nawyki żywieniowe i rozpoczyna walkę z nadprogramowymi kilogramami. Nie bez powodu, ponieważ niemalże każdego dnia słyszmy, że to właśnie nadwaga jest przyczyną wielu poważnych chorób. Jednakże bywa także na odwrót. To pewne choroby mogą sprzyjać tyciu i w efekcie prowadzić do otyłości. Czy naprawdę tak jest, czy też może to tylko wymówka w walce o lepszego siebie?

Jakie choroby mogą sprzyjać nadwadze?

Choroby sprzyjające tyciu należą do rzadkości. Obecnie otyłości sprzyja przede wszystkim nieodpowiedni tryb życia. I w tym zakresie lekarze są zgodni. Nieważne co przyczynia się do nadwagi, w każdym przypadku bowiem trzeba podjąć wszelkie możliwe kroki, aby doprowadzić naszą sylwetkę do właściwych rozmiarów. W grę wchodzi bowiem nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jakie zatem choroby mogą powodować odkładanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Zespół policystycznych jajników

Kobiety zmagające się z tą przypadłością mogą zaobserwować odkładanie się tłuszczu głównie w okolicach talii. Zespół policystycznych jajników nie jest trudny do rozpoznania przez ginekologa, dlatego też odpowiednie kroki można podjąć niezwykle szybko. Innymi objawami może być także trądzik i nadmierne owłosienie na udach, twarzy i pośladkach. Leczenie przede wszystkim skupia się na przywróceniu równowagi hormonalnej.

Niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy jest częstym winowajcom tycia. Jak odbywa się leczenie? Leczenie opiera się na przyjmowaniu specjalnego hormonu- tyroksyny, która przyspiesza przemianę materii, co prowadzi do chudnięcia. Leczenie ma na celu wyrównanie prawidłowego poziomu hormonów tarczycy, a tym samym przywrócenie wcześniejszej wagi oraz usprawnienie pracy naszego metabolizmu.

Zespół Cushinga

Zespół Cushinga polega na zbyt dużym stężeniu kortyzolu, czyli hormonu, który wytwarzany jest przez korę nadnerczy. Zespół Cushinga może być wynikiem długotrwałego przyjmowania leków na bazie sterydów. Schorzenie te może powodować także guz nadnercza lub guz przysadki. Objawem jest przyrost tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak kark, twarz, barki i tułów, jak i nad obojczykami.

Cukrzyca typu 2

Należy pamiętać, że otyłość może powodować cukrzycę, jak i sama cukrzyca może prowadzić do przybieranie na wadze. Stosowane leki przyczyniając się do zwiększania wydzielenia insuliny sprzyjają tyciu.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Co zrobić, aby nie tyć? Kluczem do sukcesu jest dieta. Właściwie dieta to złe określenie, albowiem chodzi tu o styl życia i świadome jedzenie. Unikajmy szkodliwych cukrów prostych, które znajdują się przede wszystkim w słodyczach i wprowadzimy aktywność fizyczną do naszego życia. Dieta i ruch to podstawa. Co jeszcze można zrobić? Wiele osób sięga po różnego rodzaju środki na odchudzanie. Jednym z nich jest Calominal na bazie celulozy i chitozanu. To preparat wspomagający leczenie nadwagi oraz utrzymanie prawidłowej masy. ciała. Często wybierany jest także Piperine Forte Plus na bazie piperyny, przyspieszającej spalanie tłuszczu oraz Corposlim, którego substancją czynną jest kwas linolowy i ekstrakt z owoców Garcinia Cambogia.