Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kąpiel może służyć nie tylko higienie. Przy zastosowaniu odpowiednich preparatów możliwe jest uzyskanie także innych korzyści z tego zabiegu. Jakie środki są szczególnie godne uwagi?

Kąpiele, które mają na celu poprawę samopoczucia, powinny mieć dodatek olejków eterycznych. I to właśnie pod tym kątem warto jest dobierać preparaty. Warto pamiętać, że tylko naturalne olejki eteryczne mogą być wykorzystywane w aromaterapii. Dlatego zarówno płyny, jak i kule do kąpieli powinno się kupować sprawdzając ich skład. Wybierając preparaty do kąpieli warto wybierać te produkty, które zawierają odpowiednie olejki, sprzyjające zrelaksowaniu się. Szczególnie do tego celu przeznaczone są olejki uzyskane z róży, lawendy i bergamotki. Dobrze mogą sprawdzić się również olejek z melisy oraz sosnowy. Warto jednak pamiętać, że w większości przypadków, relaksująco dla danej osoby będzie także działał po prostu jej ulubiony zapach. Stosując standardowe, nierozcieńczone olejki należy pamiętać, aby dodać jedynie kilka kropli, ponieważ nierozcieńczone mogą podrażnić skórę. Dlatego też wiele osób decyduje się na zastosowanie gotowych preparatów, które zwykle nie niosą ze sobą takiego ryzyka.

Co jeszcze powinny zawierać preparaty do kąpieli zapewniające relaks? Aby tego typu kąpiel była relaksem i dobrym zabiegiem dla skóry warto jest dodać do niej mleko lub preparaty zawierające mleczne proteiny. Można je znaleźć w różnego rodzaju płynach, żelach i kulach do kąpieli.

Odżywczo i nieco nawilżająco na skórę działa również miód. Można dodać go do kąpieli bezpośrednio lub skorzystać z odpowiedniego gotowego kosmetyku. Jeśli oprócz relaksującego zapachu chce się również skorzystać z dobroczynnych, w tym bakteriobójczych, właściwości miodu, należy pamiętać, aby kąpiel była ciepła, a nie gorąca.

W skład relaksujących produktów do kąpieli mogą wchodzić również oleje, które mają nieco natłuszczać skórę. Przykładem jest olej migdałowy lub z pestek winogron.

Produkty do kąpieli powinny zapewniać nie tylko relaksującą kąpiel, ale także poprawę stanu skóry. Dlatego też płyny i kule do kąpieli zawierają składniki nawilżające i pielęgnacyjne. Wybierając konkretny produkt warto zwrócić uwagę, by nie zawierały drażniących detergentów, oznaczonych zazwyczaj jako SLS. Aby mieć pewność, że nie zostały one zastosowane, dobrze jest wybierać takie kule do kąpieli, które zostały oznaczone jako kosmetyk organiczny. W takich preparatach stosuje się bowiem łagodniejsze i pozyskane z natury detergenty. Całkowicie naturalne kule do kąpieli często zawierają olejki eteryczne, a jeśli ich brak, to można samodzielnie połączyć te dwa środki pielęgnacyjne.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.