Jak działają żele antybakteryjne?

Najlepsze niusy w Sieci

Jak działają żele antybakteryjne?

carex

Stosowanie żeli antybakteryjnych ma swoich przeciwników, jak i zwolenników. Niektórzy nie chcą ich używać ze względu na skład, upatrując w nim środków szkodliwych dla zdrowia. Inni są zdecydowanie na „tak”, ponieważ żel antybakteryjny sprawdza się na każdym wyjeździe i w domu, można go wszędzie zabrać i nie kosztuje fortuny.

Kiedy stosować żele antybakteryjne?

Przede wszystkie zasadne jest używanie tego typu żelu na różnych wyjazdach, kiedy pojawia się dużo sytuacji, w których nie można umyć rąk mydłem. Wiadomo, jak ważne jest, aby dbać o higienę, niezależnie od tego , gdzie się jest i jak długo. Nawet jednodniowy wypad w góry, czy na rajd, może wiązać się z potrzebą użycia żelu antybakteryjnego. Podczas wędrówki, szczególnie długiej, trzeba się posilić, załatwić potrzeby fizjologiczne, posmarować twarz kremem przeciwsłonecznym itp. Wtedy posiadanie żelu antybakteryjnego jest po prostu bezcenne!

Różny skład, jedno działanie!

Żele antybakteryjne występują w różnych wariantach zapachowych i mają różny skład. Idealnie można je przedstawić na podstawie firmy produkującej żele Carex. W swojej ofercie mają ich kilka, co pozwala na dobre dopasowanie do siebie odpowiedniego preparatu. Jeśli żelu będzie używało dziecko, wtedy można kupić żel Carex dla młodszych, czyli wzbogacony o mocniejsze walory zapachowe – np. słodkiej truskawki. Natomiast dla osób o wrażliwej skórze przygotowany został żel antybakteryjny, utworzony na bazie delikatnych składników i bez alergenów. Zawsze więc można dobrać dla siebie preparat spełaniający indywidualne oczekiwania.

Jak stosować?

Żele antybakteryjne stosujemy na skórę dłoni, wyciskając niewielką kroplę. Następnie należy go powoli i dokładnie rozprowadzić na powierzchni skóry oraz poczekać aż wyschnie (zazwyczaj wysychają błyskawicznie!) Dlaczego? Ponieważ w żelach znajduje się duże stężenie alkoholu benzylowego lub etylowego. Jest to składnik konieczny, dzięki któremu można pozbyć się niechcianych bakterii. Obok alkoholu żele antybakteryjne zostały wzbogacone o glicerynę, aby nawilżyć naskórek po kontakcie z alkoholem (jak wiadomo wysusza skórę).

Żele antybakteryjne zamknięte są w poręcznych, najczęściej małych, opakowaniach. Są to buteleczki z pompką, jak w przypadku żelu Carex lub po prostu z zakrętką. Ważne, żeby były poręczne i zmiesiły się do torebki, czy plecaka, i mieć je zawsze pod ręką.