Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Czy wiesz, dzięki komu Jagody acai znalazły się w Polsce oraz w innych zakątkach świata? To Doktor Aleksander Schauss przeprowadził szereg badań na tej wyjątkowej roślinie, a w ich niesamowite wyniki aż trudno uwierzyć. Dlaczego? Przeczytaj ten krótki artykuł, aby poznać niesamowite właściwości Jagody acai.

Co to za roślina?

Rośnie w lasach deszczowych Amazonii, w północnej Brazylii na olbrzymich drzewach palmowych. Są to malutkie ciemnoniebieskie lub fioletowe smaczne kuleczki, posiadające szereg cennych dla zdrowia właściwości.

Chroniąc się przed potwornym gorącem tropikalnego klimatu jagody acai wytwarzają specjalną powłokę ochronną, filtr (przeciwutleniacze), zabezpieczający je przed wpływem środowiska zewnętrznego. Są bardzo podobne do borówki amerykańskiej, ale tylko zewnętrznie. W środku acai mają pestkę i smaczny miąższ, różniący się oczywiście w smaku od borówki.

Co się w nich zawiera?

Jagody acai są skarbnicą cennych składników, wśród których znajdują się m.in. antyoksydanty. Każdy chyba wie, jak ważne są dla zdrowia , ponieważ usuwają z organizmu wolne rodniki i oczywiście wzmacniają układ immunologiczny. Bogate są także w witaminę C i A oraz witaminy z grupy B i aminokwasy egzogenne, których organizm sam z siebie nie może syntetyzować. W jagodach można znaleźć tez lipidy, a w nich m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe o oraz tak popularny ostatnimi czasy błonnik. Czy na tym koniec? Oczywiście, że nie! W tych maleńkich kuleczkach zawierają się także kwasy omega 6 i omega 9 oraz szereg związków dobrze wpływających na funkcjonowanie całego organizmu, czyli wapń, potas, magnez, fosfor i żelazo.

Czego można się spodziewać po acai?

Na pewno wzmocnią organizm i pomogą w usunięciu toksycznych związków, których w przetworzonej żywności jest cała masa. Wzmacniają również naczynia krwionośne, dlatego spożywa się je w celu poprawienia jakości widzenia, czy p prostu uchronienia przed wadą wzroku. Wpływają na wyregulowanie poziomu tłuszczów oraz cukru oraz pomagają obniżyć ciśnienie tętnicze. Aminokwasy i szereg cennych mikroelementów występujących w jagodach acai pomagają szybciej się zregenerować i nabrać witalnej energii. Sprawniej funkcjonuje też mózg, dzięki czemu poprawia się myślenie i znika mgła umysłowa.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.