Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zdawałoby się, że wybór pasty do zębów to bardzo prosta sprawa. Czy tak jest naprawdę? Otóż nie! Rynek przesycony jest rożnymi rodzajami past, które mają inny skład, smak, zapach i konsystencję. Wśród nich są też te, które wybielają zęby, np. pasta Blanx, delikatnie polerujące szkliwo. Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Zależy czego szukasz!

Jeśli masz problemy ze szkliwem, warto pokusić się o zakup pasty, która je wzmocni. W przypadku chorób dziąseł, nabędziesz bez problemu dedykowaną na to schorzenie pastę, natomiast gdy chcesz zlikwidować przebarwienia, najlepsza będzie pasta wybielająca szkliwo. Wybór jest naprawdę ogromy. Możesz też mieć dwa lub trzy rodzaje past i stosować je naprzemiennie. W ten sposób sprawdzisz, która z nich jest najlepsza dla Ciebie – nie tylko ze względu na działanie, ale tez smak i zapach. Te czynniki również są bardzo ważne, ponieważ kiedy zapach pasty będzie Cię drażnił, mycie zębów stanie się katorgą.

Może pasta wybielająca?

Kupując tego typu pastę, trzeba wiedzieć, czy ich używanie nie przyniesie czasem więcej szkody zębom niż pożytku. Warto kupować produkty sprawdzone i obserwować szkliwo, ponieważ pasta czasami ma w składzie zbyt mocnych składników ściernych. Najlepiej sięgać więc po pasty znanych firm, z tradycją. Jedną z nich jest np. pasta Blanx, którą można nabyć w kliku rożnych wariantach – np. wybielającą do delikatnych dziąseł, czy Blanx White Shock, pastę działająca antybakteryjnie i wybielająco. Pasty wybielające usuwają ze szkliwa osady na dwa sposoby – mechanicznie lub chemicznie. Te pierwsze ścierają osady z zębów za pomocą mikroskopijnych ściernych kuleczek, natomiast te drugie nie oddziałują na szkliwo, ale na sam osad – przykładem jest np. pasta Blanx zawierająca w składzie wyciąg z porostu islandzkiego. Działa też antybakteryjnie, zapobiega odkładaniu się kamienia oraz pomaga w ochronie zębów i śluzówki jamy ustnej.

Z fluorem czy bez?

Oczywiście to pasty z fluorem są najczęściej kupowane i z powodzeniem stosowane. Dlaczego? Ponieważ pomagają chronić zęby przed próchnicą, która, jak wiadomo, jest plagą dzisiejszych czasów. Szkliwo staje się mocniejsze i dochodzi do szybszej jego odbudowy. Niektóre z nich nie zawierają także barwników, dzięki czemu są jeszcze bardziej naturalne.

Obok tego rodzaju past ważne miejsce zajmują pasty bez zawartości fluoru, w zamian którego w składzie mają wyciągi roślinne (goździki, cynamon, szałwia itp.), działające przeciwbakteryjnie i ochronnie na śluzówkę błony w jamie ustnej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oczywiście na zapach i smak pasty do zębów. Aromaty mogą być sztuczne lub naturalne, dlatego warto czytać dokładnie etykietę danej pasty. Właśnie te sztuczne składniki mogą uczulać. Niestety, często tak się dzieje, gdy producenci używają tanich składników zapachowych.

Fakt, wiadomo, że mycie zębów jest przyjemniejsze, gdy czuje się w ustach zapach świeżej mięty lub innej, aromatyczno rośliny. Uczucie świeżości można też odczuć dzięki olejków cytrusowych dodanych do pasty. Jeśli lubisz dany rodzaj smaku, czy zapachu, szukaj tego rodzaju past do zębów. Wybór jest naprawdę duży i bez problemu znajdziesz tę najlepszą dla siebie pastę.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.