Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Biuro to pomieszczenie służbowe, to miejsce pracy ale też i miejsce spotkań biznesowych. Jak przesłonić okna w biurze, żeby pomieszczenie nie straciło na wyglądzie, a rozwiązanie było jak najbardziej praktyczne?

Zacznijmy od żaluzji

Żaluzje w pomieszczeniach biurowych królowały jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, potem stopniowo wypierane były przez swojego następcę, rolety. Bardzo wygodne w użyciu i praktyczne, ze względu na łatwość pielęgnacji. Zazwyczaj produkowane były z aluminium ze względu na niższy koszt produkcji (w porównaniu z drewnianymi) oraz łatwość mycia. I rzeczywiście żaluzje aluminiowe przeciera się zazwyczaj wilgotną szmatką, nie wymagają specjalistycznego czyszczenia w firmie zewnętrznej. I ich użytkowanie nie miałoby żadnych minusów, gdyby nie fakt, że współczesne biura najczęściej to pomieszczenia o dużych powierzchniach przeszklonych, również wewnątrz pomieszczenia – gdzie w tak zwanych open space znajdują się salki konferencyjne, w których odbywają się spotkania lub szkolenia zawodowe czy językowe dla pracowników. Te wydzielone pomieszczenia są przeszklone, często ze wszystkich stron i przesłanianie ich żaluzjami staje się mało wygodne – przede wszystkim w użytkowaniu.

Czas przetestować w takim razie verticale

Verticale, zwane też wertykalami lub żaluzjami pionowymi, to pionowe pasy materiałowe o różnej długości dostosowanej do pomieszczenia. Produkowane na zamówienie, doskonale się wpisują w przeznaczone pomieszczenie – nawet na bardzo dużych powierzchniach przeszklonych tworzą całość, nie są sztukowane tak jak jest w przypadku zwykłych żaluzji. Materiał, z którego są wykonane ruchome pasy, można również dobrać pod względem faktury i koloru i dopasować do designu biura. Ruchome pasy poruszają się po stalowych szynach, które montują firmy specjalistyczne, zajmujące się często kompleksowo również i produkcją samych vertikali. Dodatkowy atut to sama budowa pasów – są one pionowe, dzięki czemu kurz nie osiada na nich tak bardzo jak na zwykłych żaluzjach poziomych. Należy też wspomnieć o samej technologii zarządzania ułożeniem pasów, ich zwijaniem i rozwijaniem. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu napędowi z możliwością zdalnego sterowania za pomocą pilota. Najnowsza technologia pozwala też na sterowanie ze smartfonu lub tabletu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.