Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wyśmiewanie jest wszechobecnym i bardzo łatwo dostrzegalnym zjawiskiem. W praktyce częściej jest szyderstwem niż żartem. Wyśmiewane są nie tylko zjawiska, które niekiedy mogą być zabawne. Drwina bardzo często jest personalna i potrafi dotknąć wyśmiewaną osobę. Dlaczego tak się dzieje, jakie mechanizmy działają w ludziach, którzy wyśmiewają dosłownie wszystko i jakie są tego efekty?Niejedna osoba znalazła się w sytuacji, w której została wyśmiana przez towarzystwo z powodu wykonania nieprzemyślanego manewru (np. potknięcia na ulicy) lub po wypowiedzeniu nielogicznego ciągu słów. Wiele osób również rozbawiła taka sytuacja, kiedy dotknęło to inną osobę.

Bardzo często mechanizm działania oparty jest w takim przypadku na odczuciu ulgi. W pewnym sensie cieszymy się, że dana sytuacja nie dotknęła akurat nas, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że mogło i nam się to przytrafić. Osoby z dużym dystansem do siebie, potrafią w takich chwilach śmiać się z własnych błędów.

Wyśmiewanie nie zawsze musi być okrutne w stosunku do osób wykpiwanych. Niekiedy nie ma ono na celu zranienia drugiej osoby, ale ‚rozładowanie sytuacji’, kiedy coś faktycznie wydaje się być zabawne.

Bardzo często, wyśmiewanie odbierane jako szyderstwo wynika z nieporozumienia lub niewielkiego dystansu do własnej osoby. Oczywiście, warto zaznaczyć, że nagminne wyśmiewanie tej samej osoby (nawet odpornej psychicznie na tego typu zachowania) w pewnym momencie przestaje być żartem, a staje się swego rodzaju piętnowaniem.

Śmiech to zdrowie!

Śmiech sam w sobie jest zjawiskiem bardzo zdrowym i powinno się śmiać jak najczęściej, ponieważ wpływa on pozytywnie zarówno na organizm, jak i ludzką psychikę. W końcu nie bez powodu istnieje przysłowie, że „śmiech to zdrowie”.

Warto wiedzieć, że podczas śmiania się ludzki organizm pobiera trzy razy więcej tlenu, niż zazwyczaj, a efektem tego jest lepsze dotlenienie, co ma korzystny wpływ na pracę serca. Poprawia się także koncentracja i zapamiętywanie!

Śmiech jest również dobrym sposobem na zwiększenie odporności. Dlaczego? Podczas śmiania produkują się limfocyty, których zadaniem jest obrona organizmu przed wirusami, natomiast bardziej dotleniony mózg wytwarza więcej endorfin – hormonów szczęścia, które również określa się jako naturalne substancje przeciwzapalne.

Ponadto, śmiech zwiększa komfort psychiczny i redukuje stres, ponieważ blokuje wydzielanie hormonów stresu i rozładowuje negatywne emocje. Wspomniane wcześniej endorfiny wywołują uczucie przyjemności i szczęścia.

Inną ciekawą kwestią jest również fakt, że śmiech, mimo że może trochę zmęczyć, to dodaje organizmowi energii! Minuta śmiechu działa na organizm tak, jak 45 minut relaksu!

W pełni naturalnym jest, że ludzie po ciężkim dniu w pracy czy gdziekolwiek indziej, po powrocie do domu szukają rozwiązania, dzięki któremu będą w stanie odpocząć i pośmiać się przy okazji. Jest to niezaprzeczalnie jeden z powodów, dla których memy są tak popularne w dzisiejszych czasach.

Gdzie można znaleźć śmieszne obrazki?

Różnego rodzaju portale internetowe zawierają treści, które wyśmiewają wszystko. Można znaleźć memy o facetach, memy o kobietach, memy o niskich ludziach, memy polityczne, memy filmowe i wiele, wiele innych.

Internet na nikim nie pozostawia suchej nitki i o ile mieści się to w granicach rozsądku – nie ma w tym nic złego. Zazwyczaj przecież nikt nie bierze ich na poważnie, mają tylko rozbawić.

Z tego względu memy o facetach pokazują, jak to myślą oni w prosty sposób i lubią wypić. Memy o kobietach np. wyśmiewają ich niezorganizowane torebki i godziny spędzane przed lustrem. Memy o niskich ludziach pokazują, jak zabawnie wyglądają w towarzystwie wysokich itd.

Artykuł poleca Redmik.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.