Urządzanie wnętrz – na co zwrócić uwagę?

Najlepsze niusy w Sieci

Urządzanie wnętrz – na co zwrócić uwagę?

hotel

Gdy nastaje czas budowy domu, remontu mieszkania czy odświeżenia naszej przestrzeni mieszkalnej, spędzamy całe godziny, a w zasadzie dnie i tygodnie, na poszukiwaniu podobających nam się aranżacji, odpowiednich materiałów, pięknych dekoracji. Szukamy inspiracji w Internecie, na grupach i forach, w katalogach, odwiedzamy salony wnętrz czy hurtownie budowlane. Płytki ceramiczne, płytki kamienne, blaty, schody i podłogi śnią nam się po nocach, a widząc kolejne promocje zaczynamy wpadać w panikę. Nic dziwnego – istnieje tak szeroki i duży wybór wszelkiego rodzaju materiałów dekoracyjnych i wykończeniowych, że trudno jest nam się zdecydować na cokolwiek. Najlepszym rozwiązaniem jest sporządzić listę oczekiwań do danych materiałów, co pomoże nam je wybrać. Czy zależy nam na trwałym blacie na lata, czy ważniejsza jest jego niska cena i możliwość szybkiej wymiany? Czy dbamy o to, aby posadzka na tarasie i w łazience była antypoślizgowa, czy przeważa kwestia taniego materiału? Czy schody w naszym domu powinny być tylko schodami, czy także pełnić funkcję dekoracyjną?

Hurtownia kamienia czy salony łazienek Katowice?

Zacznijmy od wyboru materiałów do łazienki. Łazienka to pomieszczenie, które często stwarza problemy – jest małe, ma ograniczoną ilość naturalnego światła, musi być przytulna, abyśmy mogli zrelaksować się w niej podczas wieczornej kąpieli po stresującym dniu. Wiele osób, zanim zdecyduje się na konkretny wystrój łazienki, udaje się do salonów łazienek. Czym one są? Salony łazienek w Katowicach i innych miastach to specjalnie przygotowane miejsca sprzedaży materiałów dekoracyjnych i wykończeniowych, w których nie tylko możemy na własne oczy zobaczyć dany produkt i go dotknąć, ale mamy również możliwość zobaczyć go w konkretnej aranżacji. Jednak należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze salony łazienek nigdy nie są bezpośrednimi importerami i nie mają swoich stanów magazynowych, a co za tym idzie – wszystkie produkty są o wiele droższe niż te zakupione w hurtowni kamienia. Po drugie to, co pięknie wygląda w specjalnie przygotowanej aranżacji, niekoniecznie będzie pasowało do Twoich wnętrz, zwłaszcza, jeśli mówimy o łazience. Inne oświetlenie, inna powierzchnia, mniej dziennego światła, inny rodzaj oświetlenia i produkt, który tak bardzo spodobał Ci się w salonie sprzedaży, w Twojej łazience będzie wyglądał po prostu źle.

Granitowe blaty kuchenne i łazienkowe – granit Katowice

Kolejnym tematem niech będą blaty kuchenne i łazienkowe. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje blaty były trwałe, odporne na uszkodzenia i wilgoć, to nigdy nie decyduj się na blaty z płyt MDF, które wchłaniają wodę jak gąbka, a następnie puchną i nadają się już tylko do wymiany. Zdecyduj się na blaty kamienne do kuchni i łazienki, a przekonasz się, że możesz mieć piękny i wytrzymały przez całe lata blat. Najczęstszymi materiałami w tym przypadku są marmur i granit. Oba są kamieniami naturalnymi, odpornymi na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, jednak marmury nie są odporne na kwasy – reagują z nimi, czego efektem mogą być przebarwienie i matowienia marmuru. Z kolei granit odporny jest na wszystko – wilgoć, ciepło, mróz, promienie UV, kwasy, uszkodzenia mechaniczne. Granitowy blat kuchenny i granitowy blat łazienkowy to inwestycja na lata, której nigdy nie pożałujesz.

Jakie płytki wybrać na taras – płytki ceramiczne czy płytki kamienne?

Zarówno w przypadku podłogi w łazience, jak i posadzce na tarasie, bardzo ważne jest, aby wybrane przez nas płytki nie były gładkie. Rozlana woda w łazience czy deszcz lub mróz na tarasie, a płytki zrobią się śliskie, co doprowadzić może do nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo płytki ceramiczne na tarasie to zły wybór jeszcze z innego powodu – są one cienkie, łatwo je uszkodzić, często pękają i wymagają wymiany. Jeśli zdecydujesz się na płytki kamienne, zyskasz nie tylko niesamowitą wytrzymałość, ale także zakupisz je w wykończeniu antypoślizgowym, dzięki czemu zapobiegniesz nieszczęściu. Wpisując frazę płytki ceramiczne Katowice czy płytki kamienne Katowice szukaj hurtowni kamienia, która jest bezpośrednim importerem materiałów, dzięki czemu zapłacisz znacznie mniej niż podczas zakupów w salonie wnętrzarskim. Warto zwrócić też uwagę na promocje na płytki oraz wyprzedaż płytek, na których można kupić pełnowartościowe materiały z końcówki serii w o wiele niższych cenach. Jeśli nie chcesz czekać na wyprzedaż na płytki, outlet będzie idealnym rozwiązaniem.

Schody granitowe Katowice – stopnie kamienne dekoracją Twojego domu

Na koniec zajmijmy się schodami. Tutaj, podobnie jak w przypadku posadzek tarasowych, ważne jest, aby powierzchnia schodów zewnętrznych była antypoślizgowa. Płytki ceramiczne nie nadają się jako okładzina schodów – każdy z nas widział popękane na schodach płytki, wielu z nas także poślizgnęło się na takim materiale. Najlepszym wyborem są stopnie kamienne – schody wykonane z granitu. Zewnętrzne schody granitowe można wykonać na wymiar wraz z wykończeniem antypoślizgowym, co zapewni nam piękne i trwałe stopnie na lata.

Artykuł powstał przy współpracy z https://klink.pl/