Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wybór najlepszej i najtańszej sieci komórkowej, która będzie oferowała dobre usługi w niskiej cenie może być bardzo czasochłonne – kilkunastu operatorów, dziesiątki, jeżeli nie setki, różnych ofert, taryf i pakietów; aby zapoznać się z tym wszystkim trzeba by nawet kilkudziesięciu godzin. Ale na szczęście ktoś już to zrobił! Dziś sprawdzamy najtańsze sieci komórkowe i ich oferty, jakie znaleźliśmy przy pomocy porównywarki abonamentów mobilny-ranking.pl.

Raz na jakiś czas przychodzi taki moment, że kończy nam się umowa na telefon i zaczynają wydzwaniać do nas telemarketerzy naszego operatora. Niemal codziennie będziemy dostawać telefony od  ludzi, którzy będą chcieli nas przekonać do przedłużenia umowy, bądź do podpisania nowej. A co jeżeli już mamy dość tego operatora i chcemy przenieść się do innej sieci?

Wszystkie oferty w jednym miejscu

Odpowiedź wydaje się prosta; wystarczy po prostu się przenieść! Tylko gdzie? Najlepiej tam, gdzie będziemy płacić mało, ale jednocześnie usługi nam świadczone będą miały odpowiedni poziom. Aby nie tracić czasu na analizowanie tych ofert, które z niskimi cenami nie mają nic wspólnego, skorzystaliśmy z pomocy wspomnianej porównywarki, gdzie możemy nawet sprawdzić gotowe porównanie najtańszych sieci komórkowych.

W tym porównaniu, z resztą jak w wielu innych, jakie możemy znaleźć na wspomnianym portalu, najczęściej najtańszą siecią komórkową jest Premium Mobile, zaraz za nią znajduje się Plush oraz Nju Mobile. Z powodzeniem można powiedzieć, że te sieci komórkowe wydają się obecnie najbardziej korzystne.

Najtańsze sieci komórkowe – czy warto?

Najtańszy abonament Premium Mobile to tylko 16,70, gdzie mamy oprócz 3 GB pakietu danych mamy też nielimitowane połączenia i smsy. Żaden duży operator nie da nam tyle w takiej cenie, nawet w ofercie na kartę.

Plush w porównaniach najtańszych sieci komórkowych wyróżnia się niskim abonamentem, dużym pakietem danych (aż 15 GB!) oraz tym, że możemy dostać telefon za złotówkę w abonamencie za 25 zł.

Nju Mobile to również tania sieć komórkowa, która ma specyficzne zalety. Wysokośc abonamentu zależy nie od umowy, ale od tego, ile korzystamy z telefonu, jeżeli nie robimy tego prawie w ogóle to miesięcznie będziemy płacić nawet 9 zł! Do tego jest też tzw. stażowe, dzięki któremu co pół roku zwiększa nam się pakiet danych – po dwóch latach będziemy mieli 3 razy więcej niż na początku umowy!

Jeśli chodzi o zasięg, to prosta sprawa – zarówno Premium Mobile jak i Plush korzystają z nadajników Plusa, a Nju Mobile z Orange. Z resztą tak to właśnie wygląda, mniejsze, tańsze sieci nie mają własnych nadajników, tylko wypożyczają sygnał od wielkiej czwórki (Play, T-mobile, Orane, Plus).

Źródło informacji o sieciach komórkowych

To nie wszystkie najtańsze sieci komórkowe – jest ich znacznie więcej. Ale aby sprawdzić ich oferty najlepiej jest to zrobić samemu, odwiedzając porównywarkę abonamentów mobilny-ranking.pl. Tam samemu będziesz mógł wybrać, jaki tym oferty i jakie jej parametry Cię najbardziej interesują.

Oczywiście duże sieci komórkowe od czasu do czasu również potrafią zaoferować tani abonament z atrakcyjnymi bonusami, ale najczęściej jest to związane nie ze staraniami o klienta, ale po prostu o walkę z konkurencją. I gdy taka przepychanka z innym dużym operatorem się skończy, znowu do telewizji czy radia będą trafiać reklamy abonamentów nawet kilkukrotnie droższych od tych, oferowanych przez najtańsze sieci komórkowe. I to jest też pewna zalety takich operatorów – nie musimy przejmować się „zwalczaniem konkurencji” i kłótniami fanatyków poszczególnych operatorów.

Podsumowując, poszukiwanie najtańszych sieci komórkowych może dać ciekawe rezultaty. O tych najtańszych i najlepszych ofertach raczej nie usłyszymy telewizji. Dlatego jeżeli interesują nas niskie rachunki za telefon, warto regularnie sprawdzać rankingi ofert, tworzone na takich portalach, jak mobilny-ranking.pl

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.