Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rolety dzień i noc to coraz bardziej popularne w Polsce rozwiązanie zaciemniania pomieszczeń. Uszyte z prześwitujących oraz przyciemniających pasów materiału rolety, posiadają funkcję regulacji natężenia, wpadającego do mieszkania czy biura, światła słonecznego. Dzięki temu stwarzają dogodne warunki do pracy lub odpoczynku. Jakie są zalety rolet typu dzień i noc szytych na miarę?

Rodzaje rolet dzień – noc

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rolet dzień noc. Najczęściej stosowany podział rolet dotyczy sposobu ich montażu. W związku z tym wyróżniamy:

  • klasyczne (wolnowiszące) – ten rodzaj rolet montowany jest do ścian lub sufitów. Klasyczne rolety dzień noc można zastosować do dużych okien o nietypowych rozmiarach. Wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości szybkiego dostępu do przesłoniętego okna,
  • mini – rolety mini przeznaczone są do bezpośredniego ich montażu na ramie okna. Wykonuje się to za pomocą mocnej taśmy klejącej lub specjalnych haczyków, nieniszczących stolarki okiennej,
  • w kasecie – tkanina rolety prowadzona jest w kasecie, dzięki której roleta przylega bezpośrednio do szyby okna. Największą zaletą tego rozwiązania jest zabezpieczenie materiału przed zbieraniem kurzu.

Rolety dzień noc na wymiar

W niektórych przypadkach niestandardowych wymiarów oraz kształtów okien warto rozważyć szycie rolety dzień noc na wymiar. Dokładne dopasowanie przesłony do okna pozwoli uzyskać najlepszy efekt przyciemnienia pomieszczeń. Rolety dzień i noc to połączenie funkcjonalności rolety i żaluzji w jednym. Powstały system przesłony okiennej pozwala uzyskać efekt praktyczności, ozdobności i elegancji. Warto zatem dokładnie dopasować produkt do własnych potrzeb. Coraz więcej sklepów internetowych oferuje swoim klientom szycie rolet na miarę, np. sklep Rollcenter. Dzięki takiemu rozwiązaniu rolety, oprócz funkcji praktycznych, dodają pomieszczeniom właściwego stylu i elegancji. W wielu przypadkach dobór odpowiedniego materiału rolety stwarza dogodne warunki do całkowitej rezygnacji z firan czy zasłon – rolety zaczynają więc również pełnić funkcję ozdobną.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.