Czym jest szkolenie PDR?

Najlepsze niusy w Sieci

Czym jest szkolenie PDR?

auto

Pochodzący z języka angielskiego skrót PDR, czyli Paintless Dent Repair, oznacza zlikwidowanie wszelkich wgnieceń w karoserii pojazdów bez konieczności późniejszego jej lakierowania. To kurs przeprowadzany przez specjalistów, często przez specjalne firmy z branży, który przygotowuje i przedstawia metody i sposoby usuwania wgnieceń w karoserii aut, na przykład po wypadkach drogowych. To doskonały kurs na przykład dla mechaników samochodowych, który pozwoli podnieść ich kompetencje i rozszerzyć zakres oferowanych przez nich usług.

Jak wygląda i ile trwa szkolenie PDR?

Szkolenie PDR trwa od 2 do 5 dni, w zależności od zakresu materiału przedstawianego na szkoleniu. Standardowo dwudniowe kursy obejmują zapoznanie się z podstawowymi metodami usuwania wgnieceń. Dłuższe, kilkudniowe kursy obejmują dodatkowo większą ilość zajęć praktycznych oraz zapoznanie z dodatkowymi metodami pracy. Kurs polega na zapoznaniu się z metodami i możliwościami technicznymi usuwania wgnieceń. Znana jest między innymi technika polegająca na wyciąganiu wgnieceń klejem, wypychanie wgnieceń od wewnątrz, wygładzanie powstałych nierówności czy korzystanie ze specjalistycznych lamp PDR. Ceny szkolenia wahają się od 2000 zł do nawet 4500 zł w zależności od czasu trwania i zakresu materiału. Dodatkowo można również dopłacić za kolejne dni szkolenia, aby jeszcze bardziej podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć większe doświadczenie.

Po ukończeniu szkolenia kursant otrzymuje odpowiednie dokumenty świadczące o ukończeniu szkolenia, czyli certyfikat. Taki certyfikat jest dobrym początkiem, aby zostać technikiem PDR. To tytuł osoby, która posiada kompetencje i duże doświadczenie w usuwaniu wgnieceń. To bardzo cenne kompetencje zwłaszcza dla warsztatów samochodowych, które dzięki takim umiejętnościom mogą zdobyć dodatkowych klientów. Dodatkowo technicy z zakresu PDR mogą świadczyć samodzielne usługi. Dobrej jakości specjaliści z zakresu usuwania wgnieceń są bardzo poszukiwani na rynku pracy i uzyskują wysokie dochody z tytułu prowadzonej działalności.

Artykuł powstał we współpracy z Kursy PDR – szkoleniepdr.pl