Naprawa i serwis ASB w Łodzi

Najlepsze niusy w Sieci

Naprawa i serwis ASB w Łodzi

auto

Wielu kierowców ceni automatyczne skrzynie biegów, ponieważ zapewniają komfort podczas jazdy. Aby cały układ działał sprawnie, trzeba jednak dokonywać okresowych przeglądów i napraw. W przypadku zauważenia niepokojących objawów trzeba udać się do doświadczonego serwisu, który dokona diagnozy problemu i go usunie.

Budowa automatycznej skrzyni biegów

Cały system opiera się na kilku najważniejszych elementach. Podstawowy rodzaj sprzęgła to trójelementowy konwerter momentu obrotowego lub znacznie prostsze sprzęgło hydrokinetyczne. Automatyczna skrzynia biegów składa się natomiast z układów planetarnych przekładni zębatych. Zmiana przełożeń następuje przez blokowanie różnych zestawów współpracujących ze sprzęgłami jednokierunkowymi. W automatycznej skrzyni biegów znajdziemy również zespół sterowania odpowiedzialny za zmianę przełożeń.

Jak dbać o automatyczną skrzynię biegów?

Najważniejszym czynnikiem podczas codziennej eksploatacji jest wymiana oleju. To kluczowa kwestia nieważne czy mamy do czynienia z przekładnią hydrokinetyczną, czy dwusprzęgłową. Zadaniem oleju jest smarowanie całej przekładni i odprowadzenie ciepła od pracujących elementów. Ciśnienie całego układu jest bardzo ważne, ponieważ jest to niezbędny warunek do sterowania przełożeniami. Niezwykle ważne będzie zatem regularne sprawdzanie stanu oleju i jego wymiana. Olej musi być oczywiście dobrany do rodzaju przekładni. Wszelkie informacje znajdują się w instrukcji obsługi pojazdu.

Wymiana oleju w ASB

Producenci samochodów zalecają wymianę oleju co 50-60 tys. km. Nowoczesny serwis oferuje wymianę oleju metodą dynamiczną, która wyczyści całą skrzynię i wszystkie kanały olejowe. Pozwoli to w 100% pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i całkowitą wymianę oleju. Stary czynnik smarujący ma zostać zamieniony na nowy. Na koniec można wymienić filtr. Doświadczony mechanik sprawdzi również, czy ze skrzyni nie wycieka olej. Wycieki mogą doprowadzić do awarii.

Kiedy zgłosić się do mechanika?

Do warsztatu warto udać się wtedy, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące prawidłowej pracy automatycznej skrzyni biegów. Swoich podejrzeń nie należy ignorować, ponieważ awaria może narazić nas na realne niebezpieczeństwo. Specjaliści wymieniają kilka podstawowych objawów, które powinny nas zaniepokoić. Pierwszym z nich jest zapach spalenizny. Może on świadczyć o przegrzaniu oleju przekładniowego wywołanego przez zbyt niski poziom oleju lub olej niewystarczającej jakości. Może to doprowadzić do poważnych uszkodzeń całego układu. Niepokojące jest także zapalenie kontrolki silnika, która może oznaczać awarię skrzyni biegów. Musimy zwrócić uwagę również na wyciek oleju czy poślizg na sprzęgłach. Warto zwrócić uwagę czy nie mamy problemów z wybieraniem biegów.

Naprawa automatycznej skrzyni biegów

warsztat http://auto-manufaktura.pl/ posiada specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, który zapewni kompleksową obsługę i regenerację automatycznych skrzyń biegów. Serwis jest idealną alternatywą dla ASO dzięki bogatemu doświadczeniu i wysokiej jakości fachowcom. W Auto Manufakturze możesz wymienić olej za pomocą metody dynamicznej lub statycznej. Jeśli tylko jest to możliwe, wykonujemy wymiany oleju za pomocą nowoczesnej metody dynamicznej. Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie i wymaga zastosowania innych procedur. Naprawa skrzyni biegów wymaga wyjęcia i rozebrania całego układu, który można następnie poddać ocenie. Dokonamy wtedy diagnozy problemu i wymienimy popsutą część.