Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pierwsze co przychodzi nam na myśl, gdy słyszymy o tuningu samochodu, to programy telewizyjne w młodzieżowych stacjach, w których stare czterokołowce przekształcano w kolorowe i zwracające na siebie uwagę jeżdżące dzieła sztuki. Tuning samochodu wcale nie musi oznaczać przeobrażania swojego własnego auta w „egzotycznego ptaka”, który będzie mocno wyróżniał się na polskich ulicach. Przy jego pomocy możemy odnowić samochód i całkowicie odmienić jego wygląd, pozostawiając go całkowicie zgodnym z aktualnymi na polskim rynku trendami. Nawet stary samochód poddany tuningowi może przypominać ten luksusowy, prosto z salonu. I co najważniejsze — wcale nie odstawać od niego standardem.

Czy tuning jest drogi?

Jednym z mitów, jakim żywią się właściciele pojazdów i jednocześnie, który ich odstrasza od podjęcia jakichkolwiek działań w tym kierunku, jest oczywiście fakt, że tuning auta jest drogi. Oczywiście, może takim być. Ale w większości przypadków okazuje się, że odświeżone za pomocą tuningu auto, może mieć lepszy standard, wyposażenie i być bardziej komfortowe niż auta prosto z luksusowego salonu. Co więcej, za kilkukrotnie niższą cenę. Czy zatem tuning auta jest drogi? Zdecydowanie nie. A gdy jeszcze wyposażymy się w odpowiednią wiedzę do jego przeprowadzenia i zaciągniemy porady u specjalistów na temat tuningu, to z pewnością okaże się, że będzie on tańszy, niż początkowo zakładaliśmy. Łatwo jest się o tym przekonać, wchodząc na stronę internetową sklepu z częściami. Sklep tuningowy, taki jak np. neoncars.pl, pozwoli nam na sprawdzenie, że tak naprawdę ulepszenie auta wcale nie jest takie drogie. I co ważne, jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się nam wydawać.

Czy warto tuningować stare auta?

Jak najbardziej! A dlaczego? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Okazuje się, że auta, które zostały wyprodukowane przed rokiem 2000, mają często lepsze komponenty niż te, które były wytworzone w latach późniejszych. Mają one nie tylko lepszą mechanikę, ale także blachy, co sprawia, że charakteryzują się dłuższą żywotnością. I przestaje w tym momencie dziwić fakt tego, że auta wyjeżdżające obecnie z salonów, mają nie dłuższą niż 5-letnią gwarancję. Sprawia to, że zakup auta średniej klasy z salonu nie jest już tak opłacalny (mając na uwadze, że najprawdopodobniej za 5 lat będziemy musieli wymieniać go na nowy). Dlatego coraz więcej osób zaczyna kupować stare auta i odnawiać je do takiego standardu, jaki jest odpowiedni dla nich samych.

Ile kosztuje tuning starego auta?

No ale dobrze, może ktoś powiedzieć, ile to właściwie kosztuje? Zakupy starego auta wyniesie nas maksymalnie do kilkunastu tysięcy złotych. Zazwyczaj jednak jest to sporo mniej, a auta w dobrym stanie kupimy nawet za 5,7 tysięcy. Tuning takiego auta — w zależności od pożądanego przez nas standardu — wyniesie nas nie więcej niż 20 tysięcy złotych. I to w najbardziej ekstremalnym i luksusowym wydaniu. Standardowo kompletny tuning auta nie przekracza 15 tysięcy złotych, a daje możliwości, jakie pozazdrościliby nam właściciele auta za 80 tysięcy złotych.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.