Stojak na drewno – ład i porządek w ogrodzie

Najlepsze niusy w Sieci

Stojak na drewno – ład i porządek w ogrodzie

stojak

Przechowywanie drewna opałowego to kwestia wymagająca przemyślanych decyzji. Miejsce jego składowania nie może być przypadkowe. Drewno wymaga odpowiedniej wentylacji, poza tym czekając na czas swojego użycia powinno jeszcze pozbywać się nadmiaru wilgoci. Gdzie umieścić opał do kominka, z którego skorzystamy dopiero zimą, by nie utracił swoich właściwości energetycznych?

Mamy dla Państwa prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu drewno nie tylko zachowa odpowiednie walory, ale także stanie się ozdobą posesji czy ogrodu. Przekonały się o tym już setki zadowolonych użytkowników, którzy polecają tę konstrukcję kolejnym znajomym.

Wyjątkowo prosty sposób na przechowywanie opału

Stojak na drewno GRAB 2 to gotowe i proste w montażu rozwiązanie problemu przechowywania i suszenia szczap opałowych. Potrzeba kwadransa, by z kompletu części, śrub i kluczy dołączonych do zestawu zmontować w swoim ogrodzie solidną konstrukcję z malowanej proszkowo stali. Wyjątkowo odporna na warunki atmosferyczne, dzięki prostemu i oryginalnemu designowi, z miejsca stanie się niebanalnym elementem małej architektury ogrodowej. Wystarczy zaplanować dla niej odpowiednie miejsce na przydomowym terenie, by – uzupełniona o starannie ułożone kawałki drewna – stała się naturalną ozdobą posesji. Stojak na drewno GRAB 2 to stelaż o zaokrąglonych kształtach, który wymaga jedynie skręcenia przy pomocy kilku połączeń. W efekcie otrzymujemy szeroką półkę z solidnymi ograniczeniami po bokach, która uniesie ciężar aż 1 m3 drewna bez żadnych wygięć czy odkształceń. Wystarczy ściśle ułożyć obok siebie drewniane szczapy, by otrzymać klasyczny, naturalny wzór, który od wieków ozdabiał domy w różnych miejscach na świecie.

Nie tylko przechowywanie. GRAB 2 zapewni doskonałą cyrkulację powietrza i osuszanie drewna

Taki sposób ułożenia gwarantuje jednocześnie stały obieg powietrza, co jest warunkiem koniecznym do uzyskania wysokiej klasy opału. Drewno bowiem wymaga nie tylko składowania – niezależnie od tego, czy zakupimy drewno świeże, które wymaga pełnego procesu suszenia, czy materiał sezonowany, koniecznie powinniśmy zapewnić mu właściwą cyrkulację, by mogło w takich warunkach leżakować aż do uzyskania odpowiedniego stopnia odwilgocenia. Stojak na drewno GRAB 2 dzięki wyjątkowo prostej konstrukcji, niezawierającej dodatkowych elementów, które mogłyby ograniczyć dostęp do tlenu, zapewnia wentylację z każdej strony. Odpowiednie usytuowanie pryzmy drewna na stelażu zagwarantuje także, że suchy opał nie zacznie pleśnieć ani butwieć.

Przed deszczem całą pryzmę ochroni specjalny pokrowiec

Suszące się drewno należy zabezpieczyć przed deszczem i i śniegiem. Wystarczy do tego dowolna plandeka lub arkusz materiału z tworzywa sztucznego, ale istnieje dużo lepsze rozwiązanie. Do zestawu GRAB 2 można zamówić specjalny wodoodporny pokrowiec, dopasowany do wymiarów pryzmy, którym można szczelnie przykryć drewno przed nadchodzącymi opadami. Wygodny w użyciu i łatwy w czyszczeniu, stanowi doskonałe uzupełnienie stojaka na drewno GRAB 2.