Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Woda używana w przemyśle ciężkim, a więc taka, którą możesz znaleźć np. w hutach czy fabrykach, musi spełniać odpowiednie wymogi. W tym celu stosuje się filtry przemysłowe różnego rodzaju. Co warto wiedzieć na ten temat? Wszystkie potrzebne informacje znajdują się poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Czym charakteryzują się filtry do wody w przemyśle ciężkim?

  • Szybkie oczyszczanie za sprawą sporej mocy przepływu. Tego rodzaju filtry są w stanie oczyścić dużą ilość wody w krótkim czasie.
  • Duża wygoda i praktyczność, a to dzięki wyposażeniu w postaci zbiorników magazynujących oczyszczoną wodę.
  • Ciągłość pracy. Są zaprojektowane w taki sposób, by sprawna praca ciągła była jak najbardziej możliwa.
  • Bezobsługowe panele sterowania. Nie trzeba więc ich stale kontrolować.

Jakie są funkcje filtrów do wody w przemyśle ciężkim?

  • Oczyszczanie wody z pierwiastków, które przyczyniają się do tworzenia korozji, osadów czy kamienia kotłowego i chłodniczego.
  • Oczyszczanie wody z manganu i żelaza.
  • Usuwanie z wody jonów, ponieważ woda z dużą zawartością może przewodzić prąd.

Sposoby uzdatniania wody w przemyśle ciężkim z wykorzystaniem filtrów przemysłowych

Odwrócona osmoza

Podczas uzdatniania wody w przemyśle, podobnie jak w przypadku filtrowania domowego, można zastosować filtr odwróconej osmozy. Jak on działa? Jest tak skonstruowany, że wszelkie zanieczyszczenia, drobnoustroje czy wirusy są za duże, aby mogły przejść przez membrany osmotyczne .Tak oczyszczoną wodę można z powodzeniem wykorzystać do ogrzewania, chłodzenia lub nawet płukania metalu.

Uzdatnianie mechaniczne

Filtry mechaniczne charakteryzują się sporą wydajnością, toteż idealnie sprawdzą się w gałęzi przemysłu, w której występuje duże zapotrzebowanie na czystą wodę. Filtry mechaniczne do wody bezproblemowo oczyszczają ciecz i równocześnie gwarantują kolejnym urządzeniom filtracyjnym długą żywotność. Uzdatnianie mechaniczne jest fantastycznym rozwiązaniem także z powodów finansowych. Bardzo zmniejsza koszty eksploatacji całej instalacji filtracyjnej. Ponadto jest proste w obsłudze i rzadko ulega zepsuciom.

Producent filtrów wody przemysłowej – Filtrakon – zaprasza do skorzystania ze swojej oferty.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.