Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jeśli Twoja sytuacja finansowa jest stabilna, ale nie masz pieniędzy, żeby sfinansować jakiś ważny dla Ciebie wydatek, np. remont mieszkania, poważną naprawę auta czy zakup sprzętu RTV i AGD, być może rozważasz zaciągnięcie pożyczki ratalnej. Dlaczego warto z niej skorzystać? Oto 3 podstawowe argumenty.

1. Mniejsze obciążenie dla portfela

Wyobraź sobie, że musisz lub chcesz kupić coś wyjątkowo drogiego lub zrealizować jakąś inwestycję, która pochłonie wiele środków finansowych. Jeśli nimi dysponujesz, pozbywanie się ich naraz z pewnością nie pozostanie obojętne dla Twojej płynności finansowej. Jeżeli natomiast nie posiadasz takich ilości pieniędzy, żeby zrealizować ważny dla Ciebie wydatek, pożyczka ratalna pozostaje właściwie jedynym rozwiązaniem. W obu przypadkach niewątpliwą zaletę pożyczki stanowi to, że pojedyncza rata jest znacznie łatwiejsza lub w ogóle możliwa do udźwignięcia dla Twojego portfela, podczas gdy sfinansowanie wydatku od razu znacznie nadwyrężyłoby Twoją stabilność finansową.

2. Budowa historii kredytowej

Zaciągając pożyczkę czy nawet kupując produkty na raty, budujesz swoją historię kredytową. Czym ona jest? Na historię kredytową składają się dane dotyczące zaciągniętych przez Ciebie zobowiązań finansowych, zarchiwizowane w bazach kredytobiorców, takich jak np. Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Jeśli w przeszłości spłacałeś sumiennie swoje kredyty, pożyczki czy alimenty, instytucje finansowe będą Cię postrzegały jako wiarygodnego klienta, któremu bez obaw można pożyczyć pieniądze. Z kolei każde nieuregulowane zobowiązanie działa na Twoją niekorzyść.

Dobra historia kredytowa jest szczególnie istotna w przypadku osób, które planują zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Bez czystej karty w bazach kredytobiorców nie ma co marzyć o otrzymaniu środków na sfinansowanie zakupu mieszkania. Wszystko to powoduje, że dzięki terminowemu spłaceniu pożyczki ratalnej możesz poprawić swój wizerunek w oczach instytucji finansowych, co w niektórych sytuacjach może mieć dla Ciebie duże znaczenie.

3. Możliwość szybszej realizacji planów

Zaciągając pożyczkę ratalną, którą można przeznaczyć na dowolny cel, nie musisz odkładać swoich planów na przysłowiowe jutro. Załóżmy, że trafiłeś na super okazję zagranicznej wycieczki, o której zawsze marzyłeś, ale niestety brakuje Ci kilku tysięcy złotych. O szybkim uzbieraniu tej kwoty nie ma mowy, bo jest za mało czasu do wyjazdu. Co robisz? Zaciągnięcie pożyczki jest jak najbardziej zrozumiałym wyjściem.

Oczywiście, na niektóre wydatki warto oszczędzać, ale po pierwsze nie każdy ma taką możliwość, a po drugie nie każdy chce czekać, aż uda się uzbierać określoną kwotę. Cześć planów i marzeń po prostu nie może czekać i jeśli nie zrealizuje się ich natychmiast, ta szansa przepadnie na długo lub nawet na zawsze. W takich sytuacjach bez wątpienia warto się wspomóc pożyczką ratalną. Jeśli chcesz znaleźć ofertę dla siebie, sprawdź pożyczki na raty na lowcachwilowek.pl.Jest również opcja wzięcia pożyczki na 60 dni, to szybka chwilówka nawet w kwocie 6000 zł. Wtedy spłacasz ją w dwóch ratach i nie musisz brać kredytu w banku lub innej instytucji finansowej. Pożyczka na 60 dni to rozwiązanie warte rozważenia dla kogoś, kto ceni szybką, większą gotówkę i szybszą spłatę niż tradycyjna pożyczka na raty.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.