Oświetlenie do pokoju dziecięcego – co wybrać?

Najlepsze niusy w Sieci

Oświetlenie do pokoju dziecięcego – co wybrać?

lampa

Planujesz aranżację pokoju malucha? Oświetlenie jest równie istotnym aspektem wystroju dziecięcego pokoju, co meble czy dekoracje. Podpowiadamy, jakie lampy wybrać i jak sprawić, że sypialnia malucha będzie wydawać się przytulniejsza.

Dzieci w swoich pokojach spędzają dość dużo czasu – nie tylko na zabawach, ale również na odrabianiu lekcji czy zwyczajnemu bujaniu w obłokach. Zapewnienie im odpowiednich warunków do rozwoju poprzez odpowiednie wyposażenie pokoju jest niezwykle ważne. Równie istotne jest jednak zadbanie o aranżację, która będzie tworzyć wrażenie domowej, ciepłej atmosfery i dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa. Oświetlenie gra tutaj kluczową rolę – to ono w głównej mierze determinuje, czy pokój jest przyjazny dla malucha. Dlatego też warto poświęcić odpowiednio dużo czasu na dobór lamp do dziecięcego pokoju. Jakich źródeł światła nie może w nim zabraknąć?

Lampka na biurko

To jeden z najważniejszych elementów przy planowaniu oświetlenia. Pamiętajmy, że w jesiennych i zimowych miesiącach słońce zachodzi już popołudniami – przez większość roku szkolnego dziecko prawdopodobnie będzie odrabiało zadania i uczyło się po zmroku. O zapewnienie mu odpowiednich warunków do nauki należy zadbać przede wszystkim poprzez dobór odpowiedniej lampki na biurko.  Jaka powinna być, aby spełniała swoje funkcje? Przede wszystkim powinna mieć regulowaną długość i umożliwiać zmianę pozycji samej główki, dzięki czemu Twoje dziecko może dostosować ją do swoich potrzeb. Dodatkowe pojemniczki czy zegarek to atrakcyjne dla malucha dodatki.

Lampa stojąca podłogowa

Aby stworzyć przyjemną atmosferę w pokoju dziecka, warto zainwestować w odpowiednią lampę stojącą podłogową. Umieść ją w miejscu, w którym dziecko zazwyczaj spędza czas na zabawie. Dobrym pomysłem może okazać się zakup lampy łukowatej, o kloszu w kształcie dzwona, która doskonale oświetla pomieszczenie. Jeśli zależy Ci na szerokiej ofercie lamp stojących, sprawdź ofertę polskiego producenta oświetlenia Ele-Comp. W jego asortymencie znajdziesz szeroki przekrój produktów w atrakcyjnych cenach.

Lampka na noc

Jeśli Twoje dziecko ma problemy ze snem, z pewnością docenisz ten drobny akcent, który może w znaczący sposób mi pomóc. Żaden maluch nie lubi ciemności – wiele z nich wpada w panikę, nie mając żadnego źródła światła. Zazwyczaj dzieci proszą o pozostawienie włączonej lampki – jeśli jednak nauczą się zasypiać w ten sposób, z czasem mogą mieć jeszcze większe problemy. Mała energooszczędna lampka wtyczka zapewni maluchowi poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie nie będzie powodować zaburzeń snu.