Najnowsze komentarze walutowe i analizy rynku

Najlepsze niusy w Sieci

Najnowsze komentarze walutowe i analizy rynku

banknoty

Wielu przedsiębiorców oraz osoby prywatne interesuje się świeżymi informacjami z rynku walutowego. Dzisiaj poznamy najważniejsze z nich.

Dane walutowe i rynkowe z ubiegłego miesiąca

  • W Wielkiej Brytanii został odnotowany wzrost na rynku produkcyjnym.
  • Waluta Emerging Markets został osłabiona z uwagi na napiętą sytuacje między Stanami Zjednoczonymi, a Koreą północną.
  • Z kolei polski złoty po raz kolejny, po tendencji spadkowej, wzrósł.
  • W Nowej Zelandii udało się zaobserwować wzrost sprzedaży detalicznej. Zamiast prognozowanych 0,7% uzyskano aż 2%.
  • Funt Brytyjski odrobił straty.
  • W USA wzrosła liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych aż o 3%.
  • Na Słowacji, inflacja CPI wyniosła 0,1%, prognozowano -0,1%.
  • Bilans dnia przebiegł na niekorzyść dolara.

Polski zloty, odrobił poniesione straty i został umocniony. W Japonii, Projekt Krajowy Brutto   za drugi kwartał wyniósł 4%. Inflacja na Amerykańskim rynku wyniosła 0,1%. Bilans handlu zagranicznego w Chnach, a dokładnie eksport wyniósł 7,2%.

Na parze walutowej EUR/USD została wypatrzona bardzo długo wyczekiwana korekta, po ostatniej tendencji wzrostowej. Kurs głównej pary walutowej uzyskał tendencję spadkową 1,1880 do 1,1770. Minima dnia wyniosły 1,1727. Ogromne ryzyko zmienności na głównej parze walutowej zostało wypatrzone w piątek, jest charakterystyczne dla opublikowanych danych, pobranych z amerykańskiego rynku pracy.

W lipcu przybyło 209 tys. nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym (prognoza zakładała wzrost o 183 tys.). Poziom bezrobocia z 4,4% spadł do poziomu 4,3%. Dobre dane prognozują podwyższenie się stóp procentowych w grudniu. Fed obiecał około trzy podwyżki stóp procentowych do końca tego roku, do tej pory były dwie podwyżki. Rynek podjął się wyceny tej podwyżki i prognozuje ją na 50%.

Warto sprawdzić najnowsze dane z Niemiec. Wynika z nich, że nie sprostały oczekiwaniom, produkcja przemysłowa m/m wyniosła – 1,1% wobec przewidywanych 0,2%. Produkcja przemysłowa, poddana korekcie dni roboczych wyniosła 2,4% r/r wobec 3,7% r/r. Więcej danych dostępnych jest na trejdoo.com.