Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bez względu na to czy jesteś zatrudniony w dużym zakładzie, czy też jesteś jego właścicielem, z pewnością zależy Ci na bezpieczeństwie pracy.

Obejmuje ono rzecz jasna nie tylko Twoje osobiste dobro, lecz także dobro wszystkich ludzi znajdujących się w pobliżu. Szczególnie w dużych zakładach pracy – gdzie jest sporo maszyn i narzędzi – należy dbać o bezpieczeństwo. Z pozoru błaha, ale nieodpowiedzialna decyzja może przynieść tragiczne skutki. Dlatego jest to bardzo ważne, by zawsze  postępować z daleko idącą rozwagą i ostrożnością.

Przemyślana prewencja

Niemniej jednak dużej ilości problemów i awarii powodujących wypadki, można uniknąć także dzięki przemyślanej prewencji. Co roku, w Polsce, w godzinach pracy ginie setki osób. Co ciekawe, w roku 2013, rzecznik Państwowej Inspekcji Pracy stwierdziła, że wiele tego typu nieszczęść jest spowodowana złą organizacją pracy lub złym przygotowaniem stanowisk roboczych ze strony pracodawców. Dlatego jeśli Ty także zatrudniasz jakichś ludzi, musisz zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na Tobie ciąży. Zadbaj o bezpieczeństwo i funkcjonalność maszyn znajdujących się w twoim zakładzie pracy.

Niemniej ważnym elementem warunkującym bezpieczeństwo pracy, jest dbanie o różne instalacje na terenie przedsiębiorstwa. Jedną z najważniejszych czynności jest konserwacja instalacji gazowej. Jej awaria może być tragiczna w skutkach. Nieraz zdarzało się, że z powodu problemów związanych z instalacją gazową ludzie tracili dobytek, a nawet życie. Dlatego trzeba bardzo poważnie traktować wszelkie symptomy świadczące o potencjalnym problemie z gazem w naszym otoczeniu. Jeśli cokolwiek Cię zaniepokoiło, niezwłocznie poinformuj o tym Pogotowie Gazowe. Służby te są dostępne pod numerem 992.

Konserwacje

Do ważnych czynności prewencyjnych należy także konserwacja przegród przeciwpożarowych. Ich prawidłowe funkcjonowanie może dla kogoś okazać się zbawienne, jeśli w zakładzie pracy wybuchnie pożar. Jeśli natomiast w Twoim przedsiębiorstwie nie ma przegród przeciwpożarowych, zdecydowanie warto w nie zainwestować. Co prawda będzie się to wiązało ze sporym jednorazowym kosztem, niemniej jednak w chwili grozy może to uratować komuś życie.

Dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa warto także poddawać regularnej kontroli instalacje wodociągowe.

Życie jest cennym darem. Niestety, brak koniecznych środków ostrożności już niejednokrotnie powodował śmierć na stanowisku pracy. Bez względu więc na to, czy jesteś pracownikiem, czy pracodawcą, zrób wszystko co możesz, by Twoje przedsiębiorstwo było bezpiecznym i spokojnym miejscem.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.