Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zakupienie nieruchomości takiej jak mieszkanie może być poważnym wyzwaniem, zwłaszcza wtedy, gdy nie wiemy, na co się zdecydować. Znane powiedzenie mówi, że pierwszy dom jest dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie. Gdy jednak poznamy kilka pomocnych porad, możemy podjąć decyzję znacznie łatwiej.

Dobra lokalizacja to podstawa

Co z tego, że uda nam się znaleźć atrakcyjne mieszkanie w przystępnej cenie, skoro będzie ono niezbyt dobrze skomunikowane z okolicą i do pracy będziemy musieli dojeżdżać znacznie dłużej, stojąc w korkach.

Właśnie dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie zlokalizowane jest mieszkanie, aby korzystanie z niego było komfortowe. Dobra, bezpieczna dzielnica, łatwa komunikacja zarówno z wykorzystaniem swojego auta, jak również komunikacji publicznej, bliskość sklepów i innych ważnych punktów – właśnie na to warto zwrócić uwagę.

Odpowiednie położenie mieszkania

Nie każdy wie, jak duże znaczenie ma orientacja mieszkania względem stron świata. To, które będzie wystawione całkowicie na północ, nie będzie dobrze doświetlone i będzie zimniejsze, co przełoży się na koszty jego ogrzewania.

Także ważne jest wybranie mieszkania na odpowiednim piętrze. Generalnie na parterze zwiększa się ryzyko kradzieży, ale z drugiej strony możemy kupić też mieszkanie z wyjściem na własny ogródek. Gdy chcemy kupić mieszkanie na wyższym piętrze, sprawdźmy, czy w bloku planuje się windę – na szczęście, dzisiaj to już standard.

Właściwy metraż i rozkład

Mieszkanie warto kupować perspektywicznie. Z drugiej strony nie warto też kupować bardzo dużego lokum, gdy w najbliższym czasie nie planujemy żadnych zmian w swoim życiu osobistym. Generalnie najlepiej, aby mieszkanie posłużyło nam na co najmniej 5 lat – w przypadku wcześniejszej sprzedaży będziemy musieli zapłacić podatek od dochodu ze sprzedaży nieruchomości.

Sprawdźmy też rozkład, gdy chcemy zdecydować się na kupno mieszkania, w wielu dużych miastach jest teraz wiele mieszkań o korzystnych rozkładach, w przypadku których nawet na mniejszej przestrzeni znajdują się dobrze rozplanowane pokoje.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.