Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Modernistyczny styl staje się w ostatnim czasie bardzo popularny. Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych aranżacji wnętrz na rzecz prostoty, minimalizmu i maksymalnej funkcjonalności. Urządzenie domu w stylu nowoczesnym wymaga przemyślenia i precyzyjnego planu.

Modernistyczna kolorystyka wnętrz

Kolory, które dominują w stylu nowoczesnym to przede wszystkim biel, czerń i szary. Te podstawowe barwy królują w pomieszczeniach. Ściany, meble, podłoga – to właśnie dla nich zarezerwowane są biele, czernie i szarości. Dopiero kiedy mamy tak przygotowaną bazę możemy postawić na dodatki w innych kolorach. Tutaj możemy nieco zaszaleć. Zainwestujmy w akcesoria w kolorze czerwieni, błękitu czy barw neonowych.

Postaw na prostotę i funkcjonalność

Naczelną zasadą stylu modernistycznego jest prostota. Zrezygnujmy ze zbędnych dodatków, które w większości domów po prostu kurzą się na półkach. W nowoczesnym pokoju raczej nie spotkamy zasłon i firanek. Jest to zbędny dodatek i relikt tradycyjnego stylu. Pozostawmy więc w pomieszczeniach naszego domu tylko to, co naprawdę jest dla nas konieczne. Zrezygnujmy natomiast z tradycyjnych obrusów na stołach czy żyrandoli w dawnym stylu. Zamiast tego zainwestujmy w żyrandole nowoczesne, pasujące do modernistycznego wystroju naszego mieszkania. Ważne jest, aby wszystkie rozwiązania zastosowane przez nas były maksymalnie funkcjonalne. Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie otwartych przestrzeni w domu. Często w ten sposób łączy się dwa pomieszczenia, jak np. kuchnię i salon.

Modernistyczne oświetlenie

Oświetlenie w naszych domach również może nabrać charakteru nowoczesnego i funkcjonalnego. Ważne, aby było dostosowane do każdego odrębnego pokoju indywidualnie. Inne bowiem są nasze potrzeby w sypialni, a inne w salonie czy gabinecie. Wiele osób wciąż przyzwyczajonych jest do tradycyjnego oświetlenia, np. do żyrandoli. Jeśli jesteśmy zwolennikami tego typu dodatków, możemy zainwestować w żyrandole nowoczesne. Różnią się one od tych tradycyjnych przede wszystkim wyglądem. Żyrandole nowoczesne bowiem najczęściej posiadają symetryczne kształty i wizualnie są bardzo minimalistyczne. Modernistycznym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia będą również plafony.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.