Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Szukasz pracy za granicą i zupełnie nie wiesz od czego zacząć? A może pracujesz w innym państwie, ale wciąż marzysz o lepszej, lepiej płatnej pracy? Wykorzystaj wszystkie z możliwych sposobów na poszukiwanie godnego zajęcia, aby ten czas poza domem, nie był czasem straconym.

Zanim zaczniesz pracę w obcym kraju

Jeśli myślisz o pracy za granicą, musisz dokładnie wszystko przemyśleć i zaplanować. Logistyka to podstawa i gwarant sukcesu, dlatego nie szczędź czasu i przygotuj się solidnie do wyjazdu. Od czego zacząć?

CV

Oczywiście od napisania profesjonalnego CV, które będzie można zamieścić online, na różnych stronach z ogłoszeniami o pracę. Jeśli będzie dobrze i przekonująco napisane, masz o wiele większą szansę na zdobycie lepiej płatnej pracy. Co ważne, pamiętaj, aby napisać swoje CV w dwóch językach – polskim i najlepiej dodatkowo w angielskim. Pracodawca, który nie zna polskiego, nie będzie wiedział z kim ma do czynienia, dlatego twoje szanse maleją.

Zbadaj grunt

Bardzo ważne jest zapoznanie się ze specyfiką miejsca, w którym będziesz mieszkać – jak się tam żyje, kultura, tradycja itd. Klimatyzacja jest podstawą, dlatego zanim wyruszysz w podróż swojego życia, sprawdź strony internetowe o danym kraju, poczytaj przewodniki i zasięgnij języka wśród znajomych lub na forach internetowych. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Dokumenty i nauka języka

Jeśli marzysz o lepszej pracy, nauka języka jest koniecznością! Zaopatrz się w dobrej jakości poradniki, książki z ćwiczeniami, rozmówki itd. Warto też zrobić szybki kurs językowy oraz dużo czytać i oglądać filmy obcojęzyczne. Musisz nauczyć się myśleć danym językiem, wtedy sukces będzie jeszcze większy.

W zestawie najpotrzebniejszych dokumentów powinny znaleźć się: dowód, paszport, akt urodzenia. Pamiętaj, że ważne dokumenty wagi państwowej, powinny być przetłumaczone na język obcy przez tłumacza przysięgłego. Obok tej podstawowej dokumentacji ważna jest także Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, dzięki której można korzystać z usług medycznych w obcym kraju.

Jak znaleźć pracę? Agencja Pracy Tymczasowej!

Najlepiej przez znajomych, wtedy masz pewność, gdzie jedziesz, za ile i na ile. W innych przypadkach zdarzają się często niespodzianki, czasami można zostać oszukanym. Jeśli nie masz nikogo za granicą, wtedy dobrym rozwiązaniem może być agencja pracy tymczasowej. Dlaczego? Jest to jednostka pośrednicząca między pracownikiem, a pracodawcą oraz wypłacająca wynagrodzenia. Zawsze jednak sprawdzaj w rejestrze agencji zatrudnienia, czy taka rzeczywiście istnieje, gdzie się mieści itd. Przeszukaj też fora internetowe, bo często opisana jest tam konkretna agencja pracy tymczasowej przez kilka osób. Zyskujesz wiec spokój i pewność, że oferta jest w porządku.

Internet

Jeśli nie agencja to Sieć, która pęka w szwach od ogłoszeń z pracą za granicą. Jednym z wyjątkowych miejsc, gdzie zebranych jest mnóstwo ofert z różnych agencji pracy to EUROPEAS. Dotyczą one tych krajów, które należą do UE, są to sprawdzone ogłoszenia od rzetelnych pracodawców i naprawdę warto tam zerknąć. Oczywiście, trzeba trafić w to najlepsze ogłoszenie, ale zawsze warto szukać.

Spróbuj więc swoich szans w pracy za granicą. Przygotuj grunt, zbierz dokumenty, szlifuj język i znajdź dobrą ofertę. Agencja pracy tymczasowej, Internet, czy z polecenia, nie ważne, w jaki sposób znajdziesz pracę, ale ważne jest to, aby dobrze się w niej czuć i dobrze zarabiać.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.