Escape Room – dreszczyk emocji, czyli dlaczego warto dać się zamknąć

Najlepsze niusy w Sieci

Escape Room – dreszczyk emocji, czyli dlaczego warto dać się zamknąć

escape room

Jako ludzie XXI-wieku jesteśmy z każdej strony bombardowani coraz to nowymi możliwościami rozrywki, z drugiej strony zaś mamy wrażenie, ze wszystko jest wtórne i nieciekawe. Nietypową odskocznię od codziennych zajęć zapewni nam wizyta w Escapie Roomie, które w ostatnich latach wyrastają jak grzyby po deszczu w każdym większym mieście.

Co to jest Escape Room?

Escape Room to pokój, z którego – żeby wygrać – musimy się wydostać przed upływem wyznaczonego czasu. Zwykle jest to godzina zegarowa, jednak w przypadku trudniejszych pokojów dozwolony czas może być wydłużony. By wydostać się z pokoju musimy rozwiązać ciąg zagadek, które doprowadzą nad do klucza lub kodu otwierającego drzwi. Zagadki rozwiązujemy w drużynach od 2 do pięciu osób. Przez cały czas jesteśmy obserwowani przy użyciu kamer przez obsługę Escape Roomu, która może (ale nie musi!) dać nam wskazówkę, jeśli utkniemy w martwym punkcie. Choć Escape Roomy zrobiły furorę przede wszystkim wśród nastolatków i ludzi młodych, jest to rozrywka inteligentna, wymagająca logicznego myślenia i nierzadko pokaźnej wiedzy o świecie.

Dlaczego warto korzystać z Escape Roomów?

Jak wspomniano powyżej, ucieczki z Escape Room Gdańsk to ciekawa – i z pewnością znacznie bardziej rozwijająca alternatywa do biernego patrzenia się w telewizor. Taka forma rozrywki daje nam szanse poruszyć swoje szare komórki i sprawdzić swoje umiejętności dowodzenia zespołem. Oryginalne i starannie przemyślane motywy tematyczne pokojów sprawią, ze każdy łatwo znajdzie coś w swoim guście. Praca zespołowa nad wspólnym celem – ucieczką! – zacieśni przyjacielskie więzy i dostarczy wspomnień na długie lata. Pozwoli nam również poznać naszych znajomych od innej strony i dowiedzieć się, kto potrafi, a kto nie, zachować zimną krew. Dodatkowo, cena takiej rozrywki wcale nie jest wygórowana – cena rozgrywki rozłożona na wszystkich uczestników rzadko przekracza kilka złotych. Uwaga! – Escape Roomy uzależniają! Rzadko kończy się na jednej wizycie, a odwiedzający chcą próbować swoich sił w coraz to nowych pokojach i zespołach. Takie emocje są nie do podrobienia!

Ucieczki z Escape Roomu to doskonały pomysł nie tylko na wyjście z przyjaciółmi, ale także na imprezy integracyjne czy nawet wieczory panieńskie/kawalerskie. Rozrywka najwyższej jakości nie ma płci ani wieku, dlatego spodoba się ona osobom zarówno młodszym jak i starszym obojga płci. Czy są jakieś minusy? Tak! Escape Roomy mają tak wielu amatorów, że rozgrywka wymaga zwykle wcześniejszej rezerwacji internetowej lub telefonicznej.