Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jako ludzie XXI-wieku jesteśmy z każdej strony bombardowani coraz to nowymi możliwościami rozrywki, z drugiej strony zaś mamy wrażenie, ze wszystko jest wtórne i nieciekawe. Nietypową odskocznię od codziennych zajęć zapewni nam wizyta w Escapie Roomie, które w ostatnich latach wyrastają jak grzyby po deszczu w każdym większym mieście.

Co to jest Escape Room?

Escape Room to pokój, z którego – żeby wygrać – musimy się wydostać przed upływem wyznaczonego czasu. Zwykle jest to godzina zegarowa, jednak w przypadku trudniejszych pokojów dozwolony czas może być wydłużony. By wydostać się z pokoju musimy rozwiązać ciąg zagadek, które doprowadzą nad do klucza lub kodu otwierającego drzwi. Zagadki rozwiązujemy w drużynach od 2 do pięciu osób. Przez cały czas jesteśmy obserwowani przy użyciu kamer przez obsługę Escape Roomu, która może (ale nie musi!) dać nam wskazówkę, jeśli utkniemy w martwym punkcie. Choć Escape Roomy zrobiły furorę przede wszystkim wśród nastolatków i ludzi młodych, jest to rozrywka inteligentna, wymagająca logicznego myślenia i nierzadko pokaźnej wiedzy o świecie.

Dlaczego warto korzystać z Escape Roomów?

Jak wspomniano powyżej, ucieczki z Escape Room Gdańsk to ciekawa – i z pewnością znacznie bardziej rozwijająca alternatywa do biernego patrzenia się w telewizor. Taka forma rozrywki daje nam szanse poruszyć swoje szare komórki i sprawdzić swoje umiejętności dowodzenia zespołem. Oryginalne i starannie przemyślane motywy tematyczne pokojów sprawią, ze każdy łatwo znajdzie coś w swoim guście. Praca zespołowa nad wspólnym celem – ucieczką! – zacieśni przyjacielskie więzy i dostarczy wspomnień na długie lata. Pozwoli nam również poznać naszych znajomych od innej strony i dowiedzieć się, kto potrafi, a kto nie, zachować zimną krew. Dodatkowo, cena takiej rozrywki wcale nie jest wygórowana – cena rozgrywki rozłożona na wszystkich uczestników rzadko przekracza kilka złotych. Uwaga! – Escape Roomy uzależniają! Rzadko kończy się na jednej wizycie, a odwiedzający chcą próbować swoich sił w coraz to nowych pokojach i zespołach. Takie emocje są nie do podrobienia!

Ucieczki z Escape Roomu to doskonały pomysł nie tylko na wyjście z przyjaciółmi, ale także na imprezy integracyjne czy nawet wieczory panieńskie/kawalerskie. Rozrywka najwyższej jakości nie ma płci ani wieku, dlatego spodoba się ona osobom zarówno młodszym jak i starszym obojga płci. Czy są jakieś minusy? Tak! Escape Roomy mają tak wielu amatorów, że rozgrywka wymaga zwykle wcześniejszej rezerwacji internetowej lub telefonicznej.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.