Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Posiadasz telewizor w sypialni i zastanawiasz się nad tym, czy jest to zdrowe? A może urządzasz to pomieszczenie na nowo i nie wiesz, czy powinieneś wygospodarować nieco miejsca na odbiornik? Zobacz, jakie zalety i wady niesie za sobą posiadanie telewizora w sypialni!

Telewizor w sypialni – dlaczego warto?

Za wstawieniem telewizora do sypialni z pewnością przemawia komfort. Wyobraź sobie, jak wygodne będzie oglądanie filmów w pozycji leżącej w miękkim, ciepłym łóżku – szczególnie zimą, gdy temperatura nie zachęca do wychodzenia na dwór. Jest to również świetna opcja dla osób, które lubią spędzać wieczory na oglądaniu filmów. To nic, jeśli uśniesz w trakcie – przecież już jesteś w swojej sypialni i łóżku!

Wady posiadania telewizora w sypialni

Choć zalety posiadania telewizora w sypialni są oczywiste, nie brak też przeciwników takiego rozwiązania. Czym argumentują swoje racje?

– telewizor generalnie zabiera dużo czasu i oddala od siebie rodzinę – zamiast spędzać wspólnie czas na wycieczkach czy wspólnym gotowaniu, domownicy po prostu siadają na kanapie i bezrefleksyjnie oglądają filmy,

– brak telewizora równa się też dłuższemu i spokojniejszemu snu – w końcu zamiast czekać, aż skończy się kolejny odcinek serialu, po prostu kładziesz się w łóżku i zasypiasz,

– jest to również zły przykład dla dzieci, które – patrząc na rodziców oglądających telewizję przed snem – uczą się, że nie można żyć bez nowoczesnych technologii,

– telewizory wytwarzają promieniowanie elektromagnetyczne, które w dużym natężeniu może stać się przyczyną migrenowych bólów głowy, bezsenności i gorszego samopoczucia,

– chyba zgodzisz się z nami, że nie sposób urządzić długiego, wieczornego maratonu filmowego bez odpowiednich przekąsek. Jedzenie ich w łóżku nie tylko obniży Twój komfort snu (pełno okruszków w pościeli), lecz również zaburzy podstawowy podział domu na harmonijne strefy – w tym osobne do spania oraz do jedzenia.

Jak zamontować telewizor w sypialni?

Jeśli chcesz zapewnić sobie optymalny komfort w czasie oglądania filmów, wybierz telewizor z dużym ekranem – takim, byś mógł go swobodnie objąć wzrokiem leżąc w łóżku. Najczęściej dobrym wyborem będzie model 55-calowy – tutaj znajdziesz ich szeroki wybór: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-telewizorow-55-cali-top-10.bhtml.

Pamiętaj również o tym, aby właściwie zamontować urządzenie. Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na postawienie go na szafce czy też na powieszenie go na ścianie, upewnij się, że znajduje się na właściwej wysokości – czyli tak, aby po przyjęciu wygodnej pozycji środek ekranu znajdował się dokładnie na linii Twojego wzroku. Najlepiej, aby ekran był nachylony pod kątem 30-40 stopni względem Twojej linii wzroku, co ułatwi Ci przyjęcie anatomicznie poprawnej postawy w czasie oglądania. W przeciwnym razie będziesz musiał nachylać głowę lub też zadzierać ja ku górze, a to z pewnością nie będzie zbyt komfortowe.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.