Wyprawa na narty – jaką ochronę wybrać?

Najlepsze niusy w Sieci

Wyprawa na narty – jaką ochronę wybrać?

narty

Przygotowujesz się do wyjazdu na narty? Sprawdź, czy Twój sprzęt jest komplety, czy masz odpowiednią odzież, a jeśli wybierasz się za granicę, wymień walutę. Zaopiekuj się też kwestiami potencjalnych szkód. Z szerokim pakietem ubezpieczenia narciarskiego zapewnisz sobie i bliskich kompleksową ochronę, czy to w przypadku uszkodzenia ciała, czy utraty sprzętu. Przeczytaj, na co zwracać uwagę!

Wyjazd na narty: do Polski czy za granicę?

Kierunek docelowy ma spore znaczenie dla wyboru odpowiedniego ubezpieczenia narciarskiego. Jeżeli wybierasz się do miasta leżącego w Polsce, nie musisz decydować się na polisę o takim dużym zakresie, jak przypadku podróży zagranicznej. Dzieje się tak m.in. dlatego, że odpadają Ci koszty transportu do kraju i wsparcia tłumacza.

Przeczytaj artykuł: Jakie wybrać ubezpieczenie na narty? i zobacz, na co zwracać uwagę podczas ustalania zakresu polisy. Zobacz, jakie składowe powinny, a jakie co najwyżej mogą znaleźć się w pakiecie ubezpieczenia narciarskiego.

narty

Jakiego rodzaju sport zimowy uprawiasz?

Zakres ubezpieczenia narciarskiego oraz cena zależą w dużym stopniu od tego, w jakim celu jedziesz w góry. Jeżeli planujesz głównie zwiedzać, a tylko czasem zjeżdżać na nartach, bądź też spośród wszystkich dyscyplin narciarskich preferujesz tradycyjną, możesz liczyć na niższą cenę.

Jeśli jednak jeździsz na desce, wybierasz trasy poza stokiem lub oddajesz się ekstremalnym sportom zimowym, ubezpieczyciel zakwalifikuje Cię do grupy podwyższonego ryzyka. Albo będziesz musiał zapłacić więcej, albo rozszerzyć podstawowy pakiet o dodatkowe aktywności. Upewnij się, że uwzględniłeś wszystkie.

Chcesz wiedzieć, jakie dyscypliny sportów zimowych są zaliczane do ekstremalnym? To zależy od ubezpieczyciela. Stosowane informacje znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Szukaj tam także listy wykluczeń, czyli sytuacji, w których odszkodowanie nie zostanie Ci wypłacone. Jest to np. jazda na nartach pod wpływem alkoholu.

Jesteś początkującym czy zaawansowanym narciarzem?

Jako początkujący narciarz powinieneś wykupić ubezpieczenie narciarskie o szerszym zakresie i wyższych sumach przypadających na leczenie oraz ratownictwo. Przy taniej polisie może się okazać, że leczenie uszczerbku na zdrowiu, którego doznałeś, wymaga większych kosztów, a wówczas różnicę będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni.

na nartach

Masz swój sprzęt narciarski czy wypożyczasz?

Większość wypożyczalni sprzętu jest ubezpieczona, jednak przed wyjazdem na stok warto o to dopytać. W przypadku popsucia nart czy kasku raczej nie chciałbyś płacić odszkodowania z własnej kieszeni.

Nie chciałabyś również zostać bez rekompensaty finansowej za uszkodzenie własnego sprzętu – wymarzonego, długo wyczekiwanego i tego, na który tak sumiennie zbierałeś pieniądze. Upewnij się, że Twoje ubezpieczenie narciarskie obejmuje ochronę sprzętu. Warto, by działała zarówno w przypadku zniszczenia, jak i zgubienia lub kradzieży.

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu narciarskim?

Skorzystaj z dostępnych w internecie porównywarek ubezpieczeń turystycznych, by zobaczyć listę towarzystw ubezpieczeniowych i oferowanych przez nich polis. Sprawdź, jaki mają zakres, czy sumy ubezpieczeń są odpowiednio wysokie, a także ile kosztuje składka. Zapewnij ochronę sobie i swojej rodzinie. Baw się na stoku bajecznie!