Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wprowadzenie nowych potraw to kolejny etap w życiu małego dziecka i jego mamy. Zwykle wspominamy go z rozbawieniem, mając prze oczami reakcje maluszka na nowy produkt. Jednak, aby te wspomnienia zawsze były pozytywne, nowe posiłki powinny być wprowadzane z rozsądkiem i w zgodzie z zapotrzebowaniem dziecka. Najlepszym pierwszym posiłkiem jest pożywna zupka jarzynowa, która bezpiecznie wprowadzi go w świat nowych, nieco bardziej dorosłych smaków.

Gotowe zupki jarzynowe na start

We wprowadzaniu nowych produktów do diety dziecka należy zachować szczególną ostrożność. Ze względu na delikatny jeszcze układ pokarmowy, pierwsze dania powinny mieć łagodny smak i kremową konsystencję. Dlatego najlepiej nadaje się do tego zupka jarzynowa, którą możemy podawać od szóstego miesiąca życia. Jest to bardzo pożywny posiłek, który dostarczy maluszkowi wartościowe substancje odżywcze: http://humana-baby.pl/produkt/zupka-jarzynowa/. Gotowa zupka jarzynowa jest doskonałym rozwiązaniem dla młodych rodziców, którzy dopiero budują swoje doświadczenia w wychowaniu dzieci. Dzięki niej unikniemy wątpliwości i błędów w przygotowaniu wartościowego i zdrowego posiłku. Również zapracowani rodzice doceniają taką formę posiłku, ponieważ czas zaoszczędzony na gotowaniu można poświęcić na zabawę z dzieckiem.

Pierwsze kroki we wprowadzeniu zupki jarzynowej do diety

  1. Jeśli podajemy dziecku zupkę po raz pierwszy, możemy dodać do niej odrobinę mleka, które dotychczas było jego jedynym posiłkiem. Ułatwi to pierwszy kontakt z nowym smakiem i wywoła pozytywne odczucia, zwłaszcza, jeśli maluszek niezbyt chętnie próbuje nowych potraw.

  2. Uważnie obserwujmy dziecko przy wprowadzeniu każdego nowego produktu. Zaleca się odczekanie kilku dni przed wprowadzeniem kolejnej potrawy, aby w porę zauważyć ewentualną reakcję alergiczną na dany produkt. Obawy powinny wywoływać takie reakcje jak wysypka, wzdęcia, rozdrażnienie czy kłopoty ze snem.

  3. Zawsze wybieraj produkty o znanym pochodzeniu. Jeśli nie jesteś przekonana, jak uprawiane były warzyw czy owoców, wybieraj gotowe zupki, które są przebadane i w pełni bezpieczne.

  4. Błędem jest doprawianie posiłków solą lub cukrem. To, co tak smakuje dorosłym nie zawsze jest dobre dla kształtującego się układu pokarmowego małego dziecka.

  5. Na samym początku rozszerzenia diety najlepsze są dania jednoskładnikowe, takie jak przecier z dyni lub marchwi, potem zaś – delikatne zupy.

Aby mieć pewność, że dziecko będzie rozwijało się prawidłowo, zawsze wybieraj bezpieczne produkty i warzywa z ekologicznych upraw. Pierwsze miesiące życia są niezwykle ważne w życiu małego człowieka, dlatego zdrowa dieta jest kluczową sprawą, której trzeba poświęcić wiele uwagi i cierpliwości. W przyszłości zaowocuje to bowiem zdrowiem naszej pociechy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.