Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Coraz częściej mówi się o zanieczyszczeniu powietrza, a przyczyną tego stanu jest niska emisja, która zatruwa zarówno środowisko, jak i negatywnie wpływa na zdrowie ludzi. Najczęściej przyczyną zanieczyszczenia jest indywidualne ogrzewanie budynków.

Czym jest smog?

Smog określić można, jako chmurę zanieczyszczeń, która unosi się w powietrzu, zwłaszcza nad dużymi miastami. Przyczyną powstawania smogu jest niska emisja, a dodatkowo sprzyja mu również wilgotność i brak wiatru.

Smog niesie ze sobą znaczną ilość zagrożeń. Przede wszystkim negatywnie wpływa na środowisko, oraz ludzkie zdrowie. Cząsteczki, które znajdują się w smogu przenikają do ludzkiego układu oddechowego oraz krwionośnego, co zwiększa ryzyko chorób. Smog na ogół wywołuje:

  • astmę,
  • nowotwory
  • alergie
  • problemy z oddychaniem

Obecnie na terenie polskich miast smog przekracza niemal trzykrotnie swoją normę, jednakże alarm ogłaszany jest w sytuacji, gdy mikropyły przekroczą 300 mikrogramów na metr sześcienny.

Najczęstsze źródła niskiej emisji

Jednym z najczęściej wymienianych przyczyn niskiej emisji są nie ekologiczne domowe piece. W mieszkaniach jednorodzinnych dominują nadal dawne systemy ogrzewania, do ogrzewania wykorzystujemy najtańszy węgiel, bądź nawet palimy odpadami. Wszelkie zanieczyszczenia dostają się, więc w atmosferę, w powietrze, którym oddychamy. Widocznym efektem naszych zaniedbań jest smog. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak bardzo negatywnie oddziałuje on na nasze zdrowie, samopoczucie a nawet życie.

W jaki sposób walczyć ze smogiem?

Trudno jest walczyć ze smogiem, jednakże zadanie to jest możliwe. Niestety, aby to uczynić musimy zdawać sobie sprawę, że musimy ponieść pewne koszty. Pierwszym krokiem jest modernizacja dotychczasowej, domowej kotłowni. Stary kocioł, który jest źródłem zanieczyszczenia powietrza należy wymienić na nowy, który zasilany jest pelletem. Dodatkowo można zdecydować się na wymianę kotła na gazowy albo elektryczny. Znakomitym rozwiązanie jest również zainwestowanie w energię odnawialną. Przede wszystkim jednak należy zadbać o to, jakim opalem palimy.

Wybierze ekologiczne ogrzewanie idealne dla siebie

Wybierając  ekologiczne grzejniki kanałowe warto zaznajomić się z ofertą firmy AG i Grzejniki Desing. Firma jest największym na terenie Polski dystrybutorem grzejników ozdobnych, pokojowych i łazienkowych. Z jej oferty skorzystać mogą zarówno osoby indywidualne, jak i firmy oraz przedsiębiorstwa. Szeroki wybór ekologicznych produktów, sprawi, że każdy klient znajdzie dla siebie idealny model grzewczy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.