Wycieczka do Czarnobyla

Najlepsze niusy w Sieci

Wycieczka do Czarnobyla

czarnobyl

Wycieczki do Czarnobyla, z całą pewnością są czymś niesamowicie kuszącym. W końcu ludzi zawsze ciągnie do miejsc niedostępnych, zapomnianych, które wiążą się z pewnego rodzaju historią. Tak jest także w przypadku wycieczki do Czarnobyla. Jeszcze nie tak dawno takie wyprawy w ogóle nie były organizowane lub trzeba było wybrać się tam całkowicie na własną rękę. W tej chwili jednak, wycieczki do Czarnobyla są coraz popularniejsze i wykupić można nawet specjalny, zorganizowany wyjazd.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Czarnobyla?

Z całą pewnością jest to miejsce całkowicie inne. Już sam fakt tego, co się tam wydarzyło oraz tego, iż ludzie musieli opuścić to miejsce na zawsze, sprawia, że u wielu podróżników pojawia się fascynacja. Czarnobyl na pewno nie jest miejscem szablonowym. Żeby je odwiedzić trzeba odwagi oraz odpowiedniego przygotowania. Warto też wiedzieć, jaki jest sam cel takiej wyprawy. Czarnobyl przyciąga bowiem wielu dziennikarzy, reporterów oraz podróżników, którzy z reguły wyruszają do opuszczonych miejsc. Na pewno wyprawy do Czarnobyla nie da się tak łatwo zapomnieć.

O czym warto pamiętać, jadąc do Czarnobyla?

Wybierając się na wycieczkę zorganizowaną, można mieć pewność, iż wiele kwestii będzie odgórnie ustalonych i zorganizowanych. Są jednak rzeczy, o których należy zawsze pamiętać. Zwłaszcza jeśli chodzi o odpowiedni ekwipunek. W plecaku na pewno nie może zabraknąć mocnej latarki oraz zapasowych baterii. Sprawdzi się ona nie tylko, wtedy gdy będzie się chciało odwiedzić Czarnobyl nocą lub późnym wieczorem. Wiele z miejsc jest po prostu całkowicie opuszczonych lub trudno dostępnych i może okazać się, że dobrze świecąca latarka przyda się także w ciągu dnia. Do tego obowiązkowo trzeba zaopatrzyć się w maskę przeciwpyłową z filtrami P3. Na takiej maseczce nie można oszczędzać. Musi być ona wysokiej jakości i nie przepuszczać żadnych zanieczyszczeń. Dzięki temu można mieć pewność, iż wyprawa w te rejony jest bezpieczniejsza. Do kompletu należy mieć rękawice i odporne, najlepiej usztywniane obuwie o grubej podeszwie.

Warto przeanalizować także sam koszt wycieczki do Czarnobyla. Ceny są bardzo różne i mogą wahać się zależnie od tego, jaką opcję wyprawy się wybrało. Zazwyczaj jednak takie wyjazdy zaczynają się od około tysiąca złotych i mogą kosztować maksymalnie nawet trzy, cztery tysiące złotych. Wszystko jednak zależy od poziomu zorganizowania samej wycieczki oraz ewentualnych atrakcji, które mogą być dostępne dla podróżników na miejscu.