Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Samochód należy odpowiednio przygotować do zimy. Jednym z elementów wartych wymiany są opony. Wybór wysokiej jakości opon zimowych zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy w każdych warunkach. Właśnie dzięki dobrym oponom będziemy mogli uniknąć wpadnięcia w poślizg. Opony zimowe trzeba prawidłowo dobrać uwzględniając model samochodu oraz warunki, w jakich będą używane. Duża część polskich kierowców wymienia opony na zimę.

Rozmiar samochodu i pojemność silnika

Model opon należy dopasować do tych dwóch wytycznych. Zapewni nam to komfortowe korzystanie z auta. Do szybszych samochodów proponuje się bardziej twarde opony, które mają mocniejsze boki. Całkiem odwrotne parametry powinny mieć natomiast opony do samochodów miejskich.

Co charakteryzuje opony zimowe?

Opony te są dedykowane do jeżdżenia po drogach, na których mamy do czynienia z zimowymi warunkami. Mowa o śniegu, lodzie i gołoledzi. Idealnie sprawdzą się w temperaturach poniżej 7 stopni. Bieżnik opon jest skonstruowany w taki sposób, aby wcinał się w błoto pośniegowe i lód. Materiał wykonania zawiera dużo krzemionki, która zapobiega twardnieniu opon podczas wysokich mrozów. Producenci opon dedykują odpowiednie modele na kraje środkowoeuropejskie. Inne opony zimowe stosowane są np. w Rosji czy krajach skandynawskich.

Nowoczesne opony zimowe

Z roku na rok producenci opon ulepszają swoje flagowe modele. Przy średniej eksploatacji opony zimowe wystarczają na 4-5 lat. Z każdym rokiem produkowane opony są bardziej wydajne i bezpieczne. Stosowane technologie wpływają na budowę opony oraz wysoką jakość użytych materiałów. Takie rozwiązania pozwolą uzyskać większą przyczepność. W nowoczesnych oponach będą również zachodziły mniejsze zmiany dotyczące wpływu niskiej temperatury. Nowoczesna technologia zapewni również znacznie krótszy czas hamowania i krótszą jego drogę.

Jak rozpoznać opony zimowe?

Opony zimowe powinny mieć specjalny symbol, który jest uznawany w całej Unii Europejskiej. Podstawowe oznakowanie takich opon to symbol 3PMSF, który przedstawia płatek śniegu. Model opatrzony takim symbolem przeszedł odpowiednie testy i jest dopuszczony do jazdy w warunkach zimowych.

Jak wybrać opony zimowe?

Przy zakupie warto zwracać uwagę na parametr, który dotyczy drogi hamowania. Opisywany jest on za pomocą klas. Opony reprezentujące klasę A wyróżnia najkrótsza droga hamowania. Im niższa klasa (aż do G), tym dłuższa nawet o kilkadziesiąt metrów droga hamowania. Istotną kwestią podczas wyboru opon zimowych jest ich przeznaczenie. Mowa oczywiście o rodzaju dróg, którymi będziemy jeździć. Inne opony wybierzemy do jazdy po mieście, które jest dobrze odśnieżone i pozbawione oblodzenia. Jeśli poruszamy się po małych miejscowościach lub wsiach przydadzą się opony bardziej dostosowane do warunków zimowych.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.