Wszystko o wyciągarce samochodowej

Najlepsze niusy w Sieci

Wszystko o wyciągarce samochodowej

auto

Każdy miłośnik wyścigów terenowych lub ekstremalnych wypraw musi mieć na wyposażeniu swojego pojazdu wciągarkę samochodową. Urządzenia te doskonale sprawdzą się również w czasie walki ze skutkami niespodziewanych wydarzeń losowych. Jednak, by czerpać pełnię satysfakcji z posiadania tego akcesorium, należy nabyć sprzęt dobrej jakości. Tylko urządzenie od sprawdzonego dostawcy da pewność niezawodnej pracy w najbardziej niekorzystnych warunkach.

Jaką wyciągarkę warto wybrać?

Gdy przewiduje się częste i aktywne wykorzystanie sprzętu, optymalnym rozwiązaniem dla potrzeb większości użytkowników będą wyciągarki elektryczne lub hydrauliczne. Charakteryzują się one solidnymi obudowami i wytrzymałym osprzętem, dzięki czemu są odporne na stosowanie w ekstremalnych warunkach. Ich instalacja w aucie nie jest kłopotliwa dla sprawnej manualnie osoby, jednak by dobrze wykorzystać możliwości wyciągarek, warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w sprzedaży wyciągarek, by pomogły w doborze odpowiedniego modelu i akcesoriów do niego w zależności od potrzeb. Świetnie sprawdzają się dobrej klasy wyciągarki samochodowe Dragon Winch, które można łatwo i samodzielnie zainstalować w aucie, przestrzegając kilku prostych reguł. Modele te cechuje bardzo dobry stosunek możliwości do ceny oraz rewelacyjna wytrzymałość. Także obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.

Jednak sama wyciągarka to nie wszystko. Do wykorzystania pełni możliwości sprzętu konieczny jest też zakup odpowiednich akcesoriów. Na pierwszym miejscu warto wymienić linę. Może być ona stalowa lub z tworzywa sztucznego. Liny stalowe są tańsze, ale też cięższe od ich syntetycznych odpowiedników. Wykazują większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza przecieranie o ostre kamienie lub skały. Mogą się jednak blokować w czasie nawijania na bęben wyciągarki. Liny z tworzyw sztucznych są lżejsze, łatwo się nawijają i zmniejszają zagrożenie uszkodzenia wyciągarki.

Warto także zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria do wyciągarek, które zwiększają użyteczność sprzętu i liczbę możliwych do wykonania zadań. Są to różnego rodzaju prowadnice, pasy, liny stalowe, taśmy poliamidowe, zblocza, szekle, piloty itp. W przypadku wyciągarki ważnym elementem wyposażenia są także odpowiedniej jakości, trwałe i mocne rękawice chroniące dłonie przed uszkodzeniem w czasie korzystania z urządzenia.