Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Budowa domu, własna działalność gospodarcza, czy niespodziewane wydarzenie w życiu powoduje, że nasze finanse są niewystarczające i jedynym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu w banku. Nie ma zwolenników i przeciwników takie rozwiązania.

Czasami po prostu sytuacja życiowa zmusza do podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Rzadko kiedy codziennie przeglądamy oferty kredytów, z zapałem wczytujemy się w regulamin i zawarte w nim prawne aspekty, które nijak nie trafiają do naszej pamięci. Nieznajomość tego sektora nie jest poważnym grzechem, chociażby z tego względu, że mało kto jest specjalistą od wszystkiego.

Właśnie w tym momencie, zamiast samodzielnie analizować kilka ofert naraz warto wybrać się do osoby, która taką wiedzę ma w małym palcu i skróci nasze cierpienia. Mowa oczywiście o doradcy finansowym. Jest to osoba, która od czasu studiów ciężko i wytrwale pochłaniała wiedzę z zakresu ekonomii i finansów. Oprócz tego ciągle analizuje rynek finansowy, zna wszystkie oferty kredytowe i pożyczkowe. Kredyt na wysoką kwotę to duże przedsięwzięcie, dlatego porada odpowiedniej osoby w tej sytuacji jest bardzo na miejscu.

Mechanizm jakim działa doradca finansowy

Udając się do fachowca nasze oczekiwania, są jasne: odpowiedni kredyt, najlepiej z jak najniższym oprocentowaniem. Rzetelny doradca finansowy powinien na początku spotkania zacząć od kilku podstawowych pytań odnośnie do naszych zarobków, wykonywanego zawodu oraz sytuacji finansowej. Po zgromadzeniu takich informacji będzie świadomy tego, w jakim położeniu się znajdujemy. Na tym etapie warto zapamiętać, że tylko szczere odpowiedzi umożliwią prawidłowe dobranie rozwiązania. Poza tym wszelkie długi i zobowiązania, które mamy na sobie znajdują się w rejestrach, a więc nic nie umknie uwadze. Odpowiednia współpraca będzie kluczem do sukcesu po obu stronach. Po skończonej rozmowie doradca będzie w stanie wyliczyć naszą zdolność i zaproponuje oferty, które obecnie panują na rynku finansowym. Z pomocy eksperta warto skorzystać jeszcze z jednego ważnego powodu. Udzielając pełnomocnictwa takiej osobie, możemy uniknąć kompletowania wszystkich niezbędnych dokumentów. Jest to z pewnością duża wygoda, bo nie ma chyba człowieka, który uwielbia kolejki w urzędach. Doradcy mają swoje sposoby na załatwienie takich spraw w dużo sprytniejszy i szybszy sposób.

Gdzie znaleźć swojego doradcę?

Mimo tego, że na każdym kroku można spotkać biura pośredniczące, wybór wcale nie jest taki oczywisty. Jeżeli znajomi będą w stanie polecić odpowiednią osobę, jesteśmy uratowani. Warto również przejrzeć portale społecznościowe fora branżowe, które dają możliwość wystawienia swojej opinii. Oprócz fachowej wiedzy, jaką powinien chwalić się doradca liczą się cechy charakteru. Ten zawód poniekąd można porównać z przedstawicielem, czy też sprzedawcą. Dobre podejście do klienta, ale też sensowne przekazanie informacji i dobre zaprezentowanie produktu sprawią, że jako konsumenci będziemy czuć się otoczeni opieką.

Nawet w tej branży eksperci popełniają dużo błędów. Unikajmy takich osób, które przede wszystkim ukrywają przed nami pewne fakty. Jeśli czujemy, że czegoś nam brakuje i nie dostajemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania to znak, że doradca próbuje ominąć np. dodatkowe koszty lub też niepotrzebne ubezpieczenia. Taka praktyka jest stosowana, gdy sami mają z tego korzyści. Z jednej strony możemy spotkać się z totalnym brakiem zaangażowania. Dzieje się tak, gdy pojawimy się w biurze jako zwykły klient i nasza transakcja nie spełnia takich oczekiwań, jakie chciał osiągnąć nasz pomocnik. W takiej sytuacji musimy zacząć poszukiwania od nowa. Gorzej jest wtedy, gdy czujemy na sobie presję podpisania umowy, chociaż w głębi duszy mamy wrażenie, że oferta nie jest dla nas zbyt korzystna. To tak zwana sytuacja przechodząca ze skrajności w skrajność. Takich osób należy bezwzględnie unikać. Nawet jeśli wycofamy się w trakcie, nic nam nie zaszkodzi. Lepiej zrobić krok do tyłu, niż brnąć w taką relację do samego końca. Na całe szczęście dzisiejszy Internet jest zapełniony informacjami odnośnie do wielu usług.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.