Używany samochód osobowy klasy średniej – co warto kupić?

Najlepsze niusy w Sieci

Używany samochód osobowy klasy średniej – co warto kupić?

auto

Używane osobowe auta klasy średniej to dla wielu kierowców doskonały wybór. Warto jednak pamiętać, że aby czerpać komfort z przyjemnej i bezpiecznej jazdy, należy wybrać odpowiedni model pojazdu i dobrze go sprawdzić. Oto kilka propozycji aut popularnych w Polsce.

Renault Laguna II

Druga generacja Laguny była produkowana przez Renault w latach 2001-2007. Wersja po liftingu, który miał miejsce w 2005 r., z 2-litorwym silnikiem benzynowym jest najbardziej poszukiwana na rynku wtórnym. „Dwójka” ma wiele cech wspólnych z Nissanem Primerą (płyta podłogowa) oraz Renault Vel Satis. Zastosowano w niej system „keyless” polegający na otwieraniu i zamykaniu auta, a także uruchamiania silnika, specjalną kartą przypominającą na pierwszy rzut oka kartę płatniczą.

Ford Mondeo

Mondeo należy do grona flagowych modeli Forda. Amerykański koncern produkuje go od 1993 r. Od 2014 r. w produkcji jest piąta generacja pojazdu, która w 2019 r. doczekała się modernizacji. Bardziej funkcjonalny przedni zderzak i zmodyfikowana tylna część nadwozia to przykłady udogodnień, jakich doczekał się wówczas Ford Mondeo. Nowy wygląd to jednak nie wszystko, gdyż przy okazji pojawił się też wariant z hybrydową jednostką napędową. Eksperci z serwisu Auto Plaza zwracają uwagę na to, aby stawiać na zadbane egzemplarze bez śladu korozji.

Peugeot 407

Peugeot 407 to kolejny  samochód osobowy klasy średniej, który jest poszukiwany w Polsce na rynku wtórnym. Model ten był produkowany w latach 2004-2011. Doczekał się czterech wersji wyposażeniowych: Comfort, Sport, Executive i Platinum. W standardzie miał m.in. 6 poduszek powietrznych, elektryczne sterowanie szyb i klimatyzację. Godna polecenia jest zwłaszcza seria EW z 2-litorwym silnikiem benzynowym.

Mercedes klasy C II

Mercedes klasy C jest w produkcji od 1993 r. Druga generacja była produkowana od 2000 r. do 2007 r. W porównaniu z generacją pierwszą „dwójka” otrzymała wyraźnie zmodernizowaną, nowocześniejszą stylistykę. Dodatkowo w 2001 r. wprowadzony został model w wersji kombi.