Uczestnictwo dzieci na eventach firmowych

Najlepsze niusy w Sieci

Uczestnictwo dzieci na eventach firmowych

halloween

Eventy firmowe mają służyć określonym celom firmy. Ich tematyka, realizacja może być najróżniejsza, a wśród zaproszonych, oprócz pracowników, mogą znajdować się np. partnerzy biznesowi, potencjalni kontrahenci. Przy planowaniu eventów, mogą pojawić się pytania, czy powinno zapraszać się na nie dzieci pracowników? Kiedy uczestnictwo dzieci na eventach firmowych ma rację bytu? Jakie sytuacje sprawiają, argumenty przemawiają za tym, aby w przypadku konkretnego eventu, nie zapraszać najmłodszych?

Rodzaj eventu, czyli kiedy dzieci są mile widziane?

Podstawową kwestią, która sprawia, że zaprasza się dzieci lub nie na event, jest jego rodzaj. Jeżeli mowa o stricte biznesowym evencie, podczas którego będzie promowana firma, produkt, usługa, to dzieci nie będą gośćmi. W trakcie tego typu eventów rozmawia się o biznesie. Potrzeba zatem skupienia, koncentracji, spokojnej atmosfery, co byłoby trudne, gdyby pomiędzy dorosłymi przemykały dzieci.

Na drugim biegunie znajdziemy eventy typu pikniki firmowe. Tego rodzaju impreza aż się prosi, żeby zaprosić na niego najmłodszych. Pikniki, podczas których znajdzie się wiele atrakcji, urządzeń dla najmłodszych. Do tego zabawy prowadzone będą profesjonalnych animatorów. Stosując takie rozwiązanie, nie tylko gwarantuje się dzieciom dobrą zabawę. To także budowa odpowiedniej atmosfery pomiędzy pracownikami, realna szansa na znakomitą integrację. Zadowolone dzieciaki, to oczywiście pozytywnie nastawienia ich rodzice.

Event z dziećmi, czyli umiejętne budowanie pozytywnego wizerunku firmy

Nie da się ukryć, że przygotowanie eventu, który będzie zawierał w sobie elementy związane z zabawami dla dzieci, pozytywnie wpłynie na budowę wizerunku firmy. Pracownicy doceniają starania pracodawcy, co przecież może przełożyć się na późniejszą efektywność w miejscu pracy. To również pozytywny wpływ na postrzeganie przedsiębiorstwa przez pracowników. Eventy z udziałem dzieci sprawiają, że w świat idzie komunikat, firmy przyjaznej rodzinie, umiejącej zadbać o swoich podwładnych, a nie tylko czerpać owoce z ich pracy.

Eventy z udziałem dzieci będą udane pod pewnymi warunkami

Jeżeli wśród planujących imprezę firmową, zakiełkuje myśl o zaproszeniu dzieci, to tylko profesjonalne podejście do tematu zagwarantuje sukces. Nie każdy event okaże się sukcesem. Dlatego przygotowując spotkanie firmowe, należy brać pod uwagę kilka istotnych aspektów. O czym dokładnie mowa?

Tematyka eventów z udziałem dzieci powinna być do nich skierowana. Nie wolno proponować tematyki imprezy, która będzie odpowiadała dorosłym, a dzieci będą zwyczajnie się nudzić. Nawet organizacja eventu na terenie firmy, w pewnym stopniu powinna być zaplanowana tak, aby każdy był zainteresowany udziałem.

Atrakcje, animatorzy, urządzenia, czyli ciekawie przygotowany plan eventów z udziałem dzieci. Skoro najmłodsi nie mogą się nudzić, a tematyka eventu została prawidłowo wybrana, to należy zadbać o atrakcje. Najróżniejsze dmuchańce, stoiska kreatywne, gry i zabawy przygotowane przez animatorów. Ważny będzie również catering, skierowany zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych. Wszystko to oczywiście kosztuje, ale oszczędzanie na jakichkolwiek wyżej wymienionych elementach, może grozić niepowodzeniem całości eventu.

Doskonale dobrany termin eventu, to między innymi sukces frekwencyjny. Najlepiej, kiedy eventy, na których będą obecne dzieci, organizować w trakcie dni wolnych od nauki. Idealnie pasują tutaj soboty. Należy oczywiście brać również pod uwagę aktualną pogodę, gdy impreza ma być na świeżym powietrzu. Okres później wiosny będzie w tej sytuacji idealnym rozwiązaniem.

Przygotowanie eventu i zaproszenie na niego dzieci to z pewnością określone korzyści dla organizującego. Zadowolenie uczestników, zarówno młodszych, jak i starszych. Budowa pozytywnego wizerunku w oczach nie tylko pracowników, ale i otoczenia. Zacieśnienie więzi wśród pracowników oraz integracja ich rodzin. Dlatego też, gdy jest to możliwe, istnieją odpowiednie przesłanki, warto organizować eventy, na które oprócz pracowników, przybędą ich rodziny.