Transport kontenerowy, a bezpieczeństwo towaru

Najlepsze niusy w Sieci

Transport kontenerowy, a bezpieczeństwo towaru

transport kontenerowy

Transport jest dzisiaj zdecydowanie jedną z branż, która determinuje zyski firm, producentów i wielu sektorów usługowych. Praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa są dzisiaj zależne od szybkiej i sprawnej dostawy różnego rodzaju towarów.

Bezpieczeństwo produktów i maszyn w różnych formach ich transportu

Żeby towary do firm i krajów mogły być dostarczane sprawnie, należy zadbać nie tylko o wybór odpowiedniego rodzaju transportu, ale również zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. Aktualnie możemy wyróżnić kilka podstawowych form logistycznych.

Transport kontenerowy – szczególnie popularny podczas przewozu towarów z jednego końca świata, na drugi. Tutaj wyróżnić można dodatkowo dwa poddziały czyli transport kontenerowy morski (barkami, statkami i promami) oraz lądowy (kontenery na tiry lub pociągi). Ta forma przewożenia towarów idealnie sprawdza się przy dużej ilości sprowadzanych np. z Chin produktów, które muszą bezpiecznie przetrwać długą i wymagającą trasę. Zamknięcie towarów w szczelnych kontenerach zapewnia im maksymalne zabezpieczenie przed wstrząsami podróży i nieprzewidzianymi sytuacjami pogodowymi.

Transport lotniczy – najszybszy, ale niedostępny dla wielu rodzaju towarów wielkogabarytowych i wyjątkowo ciężkich. Bezpieczeństwo przewozu przesyłek jest wysokie, ale czas często zależny od warunków pogodowych.

Transport kolejowy – a dokładniej transport kontenerowy kolejowy lub półtowarowy. Aktualne jest to bardzo bezpieczna forma usprawniająca międzypaństwowe systemy logistyczne, która mimo tego, że nie najszybsza, to chętnie wybierana przez przedsiębiorców, którym zależy na niższych kosztach.

Transport samochodowy – tory, auta dostawcze, ciężarówki. Dzisiaj jest to jeden z najbardziej popularnych typów przewożenia towarów i chociaż jest stosunkowo bezpieczny, to można się spotkać z wydłużeniem czasu dostaw wywołanym np. problemami granicznymi, wypadkami drogowymi, zamykanie autostrad i innymi nieprzewidzianymi sytuacjami.

Dostosowanie rodzaju transportu do możliwości rynkowych

Bardzo ważne jest,aby przy wyborze danej formy przewozu towarowego dopasować ją do realiów rynkowych. Transport kontenerowy sprawdzi się o niebo lepiej w przypadku stałego dostarczania zmasowanej ilości produktów np. na trasie Europa-Azja i w drugim kierunku, niż transport lotniczy, które zwyczajnie nie podoła takiej skali. Z kolei przewozy lotnicze dla małych przesyłek typu listy czy okazjonalne paczki ekspresowe sprawdzą się lepiej niż wysyłanie ich koleją albo drogą morską.

Bezpieczeństwo towaru jest tutaj ważniejsze niż czas jego doręczenia!