Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Chociaż nadal najlepiej sprzedają się telewizory z rozdzielczością Full HD, czyli 1920 × 1080 pikseli, to jednak po piętach depcze im nowa technologia – Ultra HD, która może pochwalić się wynikiem 3840 × 2160 pikseli.

Telewizory z Ultra HD, czyli UHD określane są też mianem 4K, ponieważ mają 4 tysiące pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej. W sprzedaży znajdziemy telewizory 4K kosztujące nawet poniżej 2 000 złotych. Czy warto je kupić?

Więcej pikseli to lepszy obraz

Rozdzielczość telewizora jest tym, co wpływa na jakość obrazu. Im jest ona większa, tym więcej szczegółów możemy dostrzec na matrycy. Duża rozdzielczość powoduje, że obraz jest bardziej realistyczny oraz przyjemniejszy w oglądaniu. Nic więc dziwnego, że panuje tendencja do tworzenia coraz to większych rozdzielczości ekranów.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup telewizora w wysokiej rozdzielczości, powinniśmy sprawdzić jednak nie tylko liczbę pikseli, ale również inne parametry.

Co oferują tanie telewizory 4K?

Gdy interesują nas tanie telewizory 4K, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na technologie, w których działa matryca telewizora. Gdy nie chcemy zagłębiać się szczegóły, powinniśmy przede wszystkim porównać ze sobą kilka włączonych telewizorów 4K. Wtedy będziemy mogli zobaczyć, który z nich może zapewnić nam lepszą jakość.

W przypadku zakupu telewizora przez internet, powinniśmy sprawdzić jego przekątną ekranu – tutaj wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy i ile mamy miejsca w domu. Sprawdźmy też technologie odświeżania oraz jasność w danym modelu. Ponadto dobry telewizor powinien posiadać możliwość podłączenia go do internetu – wtedy bezpośrednio na nim możemy oglądać filmy z sieci, które znajdziemy w rozdzielczości 4K.

Gdzie zakupić tani telewizor 4K?

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych tanich modeli wyświetlających obraz w technologii 4K. Najszerszy wybór czeka na nas w internecie, gdzie możemy szybko i wygodnie sprawdzić różne modele, porównać ich parametry i złożyć zamówienie – bez konieczności wychodzenia z domu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.