Styl Slow – charakterystyka

Najlepsze niusy w Sieci

Styl Slow – charakterystyka

styl slow

Żyjesz w ciągłym biegu i w stresie? Przytłaczają Cię obowiązki? Zatem styl slow jest świetnym rozwiązaniem dla wnętrza Twojego domu. Ten trend przekształci mieszkanie w prawdziwą ostoję, bowiem okazuje się, że odpowiednia kolorystyka otoczenia, a także meble czy dodatki, które wybierzesz w swojej sypialni, kuchni czy salonie, mogą oddziaływać na twój nastrój. W stylu slow chodzi o harmonię, ukojenie i odpoczynek. Sprawdź, jak osiągnąć taki efekt.

Styl slow – cechy

Styl slow to nie tylko tendencja w urządzaniu wnętrz. To także swoista filozofia, po którą coraz częściej sięgają architekci, ale nie tylko. Mamy więc kuchnię slow, w której potrawy gotuje się powoli, osiągając pełnię smaku. To także sposób życia dający spokój duszy, harmonię ciała i odporność na stres. To czas na medytację i chwilę refleksji. To również uwolnienie się od podporządkowania technologii. Taki też jest dom, w którym czas upływa niespiesznie. Naturalny, pełen spokoju i przemyślanych decyzji. Gotowi na slow rewolucję we wnętrzu?

Kolory w wersji slow

Kolorystyka wnętrza w stylu slow pozbawiona jest mocnych kontrastów i pobudzających odcieni. Inspiracje czerpie z natury w jej najbardziej kojącym wydaniu. Warto tu stawiać na spokojne zielenie, zestawiane w wielu pokrewnych odcieniach, błękity, wybielone pastele, które świetnie relaksują. Przestrzeń powinna być czysta, bez rozpraszających akcentów. Ma dawać podświadome poczucie bezpieczeństwa i kontroli. Dlatego warto skusić się na aranżację wnętrza za pomocą fototapety, których mnóstwo wzorów znaleźć można w sklepie Iruto.pl. To doskonała alternatywa dla zwykłej farby.

Ekologiczny styl slow

Od razu da się zauważyć, że styl slow ma wiele wspólnego z trendem eko. Dzieje się tak ze względu na nacisk na szeroko pojętą świadomość i przemyślane postępowanie. Styl slow wolny jest od szalonego konsumpcjonizmu, a kolejne zakupy dokonywane są w wyniku szczerej potrzeby. Slow to też recykling i DIY. Przerabianie, przemalowywanie i nadawanie nowego życia starym przedmiotom to pochwała dla przedłużania ich funkcjonalności.

Styl slow to racjonalna odpowiedź na problemy obecnych czasów. To tak, jakby wracać do domu na długo wyczekiwany urlop. Zafunduj sobie własny kąt, który sprawi, że poukładasz myśli i odetchniesz po trudnym dniu pracy. Go slow!