Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Stół dębowy to klasyka, która powinna zagościć w każdym domu. Niestety, wysoka jakość drewna dębowego sprawia, że meble z niego wykonane są stosunkowo drogie. A przez to – niedostępne dla bardzo wielu gospodarstw domowych. Wiele osób nie ma także zaufania do naturalnych materiałów. Co jednak istotne, stoły dębowe mają wiele zalet i po prostu… są warte swojej ceny!

Dlaczego warto wybrać stół dębowy?

Stół – czy to w jadalni, czy to w kuchni – staje się centrum życia rodzinnego. Wokół tego mebla toczy się życie. Wspólne jedzenie posiłków i szykowanie ich, codzienne spotkania, rozmowy i relaks. Nic dziwnego, że dla wielu polskich rodzin dębowy stół to w pewnym sensie symbol, który jednoczy rodzinę i wzmacnia więzi pomiędzy jej członkami. Wielu z nas marzy o takim miejscu, nie każdy jednak może sobie pozwolić na wygospodarowanie przestrzeni w niewielkim mieszkaniu. Niemniej jednak, możemy zrealizować swoje pragnienia z nieco mniejszym rozmachem. Kluczem do tego jest wybór odpowiedniego dębowego stołu – który pod względem jakości i ceny spełni nasze wymagania, a zarazem świetnie dopasuje się do stylu naszych wnętrz. Pierwszą z długiej listy zalet stołu dębowego jest jego uniwersalność – zobacz http://www.miloni.pl/produkty/stol_debowy/avangarde.html. Drewno tego drzewa można wykorzystać w nowoczesnych, ale również klasycznych aranżacjach, a wszystko zależy wyłącznie od konkretnego modelu stołu. Tego typu meble są także niezwykle wytrzymałe na zniszczenie i uszkodzenia. Nie oznacza to jednak, że przetrwają wszystko, a ich pielęgnację można ograniczyć do minimum. Drewno dębowe należy konserwować zgodnie z zaleceniami producenta. Ponadto należy je chronić przed nadmiernym działaniem wody i bardzo wysokich temperatur (nie warto stawiać stołu w bezpośredniej bliskości grzejników i innych źródeł ciepła).

Zalety stołów dębowych

Meble z dębu to nie tylko ponadczasowa klasyka, trwałość i elegancja. Przede wszystkim są one wykonane z najlepszego gatunkowo drewna. Dąb jest niezwykle wytrzymały, twardy, odporny na ścieranie. Jego jakość ma wpływ na łatwość obróbki – nie poddaje się jej łatwo. Właśnie dlatego dębowe stoły są dość drogie. Ponadto dąb nie należy do królów polskich lasów – jest go około 8%, a więc stosunkowo mało. Niewielka podaż wraz z koniecznością uzupełniania jej poprzez import zza granicy sprawia, że drewno dębowe jest jednym spośród najdroższych. Więcej kosztują tylko gatunki egzotyczne. Dąb należy do najbardziej trwałych surowców do produkcji mebli. Trzeba jednak pamiętać o jego odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji. Zadbany, będzie służył nam i naszej rodzinie przez długie lata i nic nie straci na swojej urodzie czy funkcjonalności.

Jeśli chcemy mieć meble na lata, takie, które nie zniszczą się od codziennego funkcjonowania, a zarazem zachowają elegancję, świetny wygląd, pozostaną stabilne i będą ozdobą salonu lub kuchni, powinniśmy wybrać stoły wykonane z drewna dębowego. Stół to jeden z najważniejszych mebli w domu. Intensywnie eksploatowany, powinien być niezwykle trwały. Dlatego właśnie powinien być wykonany z najlepszych surowców. Jeśli szukasz jakości i doskonałego wyglądu, rozglądaj się właśnie za dębowymi stołami.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.