Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Efektywność ogrzewania podłogowego zależy od kilku czynników. Istotną rolę odgrywają także detale oraz precyzja, którą warto się kierować już na etapie tworzenia projektu. To w gestii architekta leży wykreowanie odpowiednich parametrów, które pozwolą na równomierne rozmieszczenie temperatury. Jakie czynniki mają bezpośredni wpływ na skuteczne ogrzewanie podłogowe? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Stworzenie profesjonalnego projektu

Decyzję dotyczącą rodzaju ogrzewania warto podjąć jeszcze przed stworzeniem projektu budowy. Architekt powinien w nim określić przede wszystkim wysokość płyty grzewczej. Dla podłogi umiejscowionej na gruncie wespół z izolacją może być to około 18cm. Innym ważnym czynnikiem jest skorygowanie wysokości stropów, a także osadzenie okna balkonowego. Kolejnym etapem jest powstanie projektu instalacji sanitarnych – tu główną rolę odgrywają prognozy strat ciepła w poszczególnych pomieszczeniach. Na podstawie tych obliczeń projektant dobiera średnicę rur grzewczych, a także ich rozstaw wespół z długością grzewczych obiegów. Właśnie dlatego w momencie w którym postanowimy zmienić w podstawowym projekcie wielkość okien, tudzież grubość warstwy izolacji ścian zewnętrznych, powinniśmy niezwłocznie powiadomić o tym projektanta instalacji sanitarnych. Tylko w ten sposób możliwe jest dokonanie korekt, aby system grzewczy był skuteczny. W późniejszym etapie zalanie posadzki spowoduje brak możliwości przeprowadzenia zmian.

Proces wykonania podłogówki

Kolejnym etapem jest sam proces wykonania popularnej podłogówki. Tu także warto skupić się na szczegółach. Istnieją dwie metody wykonywania tego typu ogrzewania. Pierwsza zwana mokrą i uznana za tradycyjną jest bardziej powszechna ze względu na niższe koszta. Polega ona na nakładaniu poszczególnych warstw instalacji na gruncie, tudzież stropie. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa odpowiednie wypoziomowanie, które warunkuje efektywne działanie instalacji grzewczej. Druga z metod – zwana suchą polega z kolei na zastosowaniu stropu o małej nośności – powstaje on najczęściej z drewna. Metoda ta uznawana jest za szybszą i lżejszą dzięki czemu zyskuje coraz większe grono zainteresowanych osób. Aby ogrzewanie podłogowe działało skutecznie, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Przykładem takiej marki jest przedsiębiorstwo – Uponor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.