Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W dzisiejszych czasach kobiety coraz częściej myślą o operacjach plastycznych, w konsekwencji czego znaczna większość z nich się na nie decyduje. Dzięki operacji plastycznej mogą poczuć się piękniejsze i bardziej dowartościowane.

Pozwalają bowiem one na usunięcie / korekcję przeszkadzających im mankamentów ciała jak np. za małe piersi, krzywy nos, czy odstający brzuch. Każda operacja plastyczna niesie za sobą jednak pewne niedogodności – w tym ból i ryzyko powstania blizn.

Nie ma operacji, po której nie zostanie blizna. Ona zawsze się pojawi – może być mniejsza lub większa, ale będzie. Wiele zależy od tego jak duża była rana i jak została zszyta, jakie są genetyczne tendencje do gojenia się ran, jaka jest karnacja, sposób odżywiania oraz czy występują jakieś zaburzenia krążenia czy też nie. Duże znaczenie ma również sposób pielęgnacji rany tuż po zabiegu . Silikonowe plastry czy żele do pielęgnacji blizn można wykorzystywać dopiero po całkowitym zagojeniu rany. Stosowanie tych plastrów sprawia, że rana staje się mniej widoczna, bardziej elastyczna i miękka. Nie ma na nich zgrubień, a jej odcień jest zbliżony do koloru skóry. Więcej na ten temat znaleźć można na wszystkoobliznach.pl.

Dobrym pomysłem przy stosowaniu plastrów czy żelów może okazać się masaż okolic blizny. Jest to kolejny sposób na zniwelowanie blizny, gdyż pobudza komórki skórne do szybszej regeneracji.

Po procesie gojenia się rany można stosować specjalne żele, kremy czy balsamy na blizny. Ich wybór na rynku jest ogromny, więc spokojnie można dopasować coś dla siebie – zarówno pod względem składu, jak i budżetu, jaki się posiada.

Istnieją również specjalne peelingi chemiczne, które pomagają w usuwaniu blizn. Powtarza się je seriami co kilka tygodni i polegają one na złuszczaniu naskórka, co powoduje u niewidocznienie się blizn. Metoda nie zawsze skuteczna. Jeśli ktoś szuka naprawdę skutecznej metody na pozbycie się blizn w rozsądnych pieniądzach powinien pomyśleć o kuracji plastrami silikonowymi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.