Pierścionek nie tylko na zaręczyny – kilka słów o ozdabianiu dłoni

Najlepsze niusy w Sieci

Pierścionek nie tylko na zaręczyny – kilka słów o ozdabianiu dłoni

kobieta

Na całe nasze szczęście czasy, w których pierścionek na palcu łączył się jedynie z rychłym zamążpójściem, bezpowrotnie minęły i każda z nas może nosić na palcach, co tylko chce. Ładne pierścionki mogą sprawić, że nie tylko nasze palce, ale i cała stylizacja nabierze zupełnie innego charakteru – dlatego sprawdź, co powinnaś o nich wiedzieć.

Najlepsza biżuteria- pierścionki

Kolorowe, świecące i duże pierścionki na damskich palcach są obiektem zazdrości wszystkich dziewczynek, które marzą o dniu, w którym zamiast zabawkowych zestawów biżuterii wykonanej z plastiku, będą mogły założyć prawdziwy, “dorosły” pierścień. Można by się zastanawiać, dlaczego akurat ten element biżuterii wywołuje tak silne emocje. Przyczyną może być kulturowa symbolika obręczy, jako czegoś, co mocno scala dwa dotąd osobne elementy.

Stąd wzięła się tradycja wymieniania się pierścionkami z okazji zaręczyn (kiedyś narzeczeni się nimi wymieniali, obecnie ten symbol noszą jedynie kobiety) oraz zaślubin. Duże pierścienie to także symbol władzy – kiedyś należał jedynie do monarchy, a później także do hierarchy kościelnego. Wszystkie stereotypy dotyczące władzy, poddaństwa i przywiązania, jakie łączą się z tą ozdobą, zostały z resztą wykorzystane w kultowej książce “Władca Pierścieni”, którą szczerze polecamy.

Wracając do meritum, czas zastanowić się, na jaki model pierścionka warto postawić. Informacje zebrane przez naszych specjalistów z pewnością będą w tym względzie przydatne.

Czy delikatne pierścionki są uniwersalne?

Może się wydawać, że małe i proste pierścionki będą idealnym i uniwersalnym wyborem; okazuje się, jednak, że nie zawsze tak jest. Delikatne pierścionki wyglądają pięknie jedynie na drobnych i smukłych dłoniach – mało kto zdaje sobie sprawę z tej pułapki. Pierścionki duże będą za to idealne dla każdego o przeciętnym rozmiarze palców, czyli dla zdecydowanej większości z nas. Przemyśl także wybór kruszcu – złoto to klasyka, lecz jeśli jesteś fanką dużych ozdób, to możesz uzyskać przytłaczający efekt. Jeśli natomiast nie umiesz się zdecydować, czy wolisz złoto, czy srebro, postaw na pierścionek emaliowany.

Obecnie na rynku dostępne są różne ich rozmiary, ale przede wszystkim przepiękne, kolorowe wzory. Na dodatek pierścionki emaliowane to ostatni krzyk mody, który szybko nie minie – dlatego warto w nie zainwestować i z pewnością w swojej ofercie ma je każdy jubiler. Pierścionki, duże rozmiary to już obecnie nie problem! Na szczęście ich producenci w końcu przyjęli do wiadomości, że rozmiary powyżej “trzynastki” są tak samo popularne, jak te, mniejsze.

Bardzo modne są także duże pierścionki retro, które wyglądają jak wyjęte ze szkatułki babci, a także na bardzo małe i nowoczesne, które nosimy po kilka sztuk na palcu- w tym wysoko, nieco poniżej paznokcia. W związku z tym właśnie do pielęgnacji paznokci powinno się wtedy przywiązać większą wagę niż zawsze. Eksponowane dzięki pierścionkom, będą rzucały się w oczy naszym rozmówcom.