Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Teoretycznie wszyscy wiemy, jak ważny jest pedał hamulca w samochodzie. Jednak gdy zaczyna on funkcjonować w nieprawidłowy sposób, nierzadko odkładamy tę sprawę na ostatnią chwilę

Teoretycznie wszyscy wiemy, jak ważny jest pedał hamulca w samochodzie. Jednak gdy zaczyna on funkcjonować w nieprawidłowy sposób, nierzadko odkładamy tę sprawę na ostatnią chwilę, zapominając o bezpieczeństwie. Sprawdź listę kontrolną funkcjonowania pedału hamulca; jeżeli zauważyłeś któryś z tych problemów w swoim samochodzie, jest to znak, że nadszedł czas na skontrolowanie Twojego samochodu u profesjonalnego mechanika:

1) tracisz przyczepność podczas hamowania;

2) czujesz, że podczas hamowania samochód odbija w lewo lub w prawo;

3) pedał hamulca jest niewyraźny, zbyt niski, zbyt ‘miękki’;

4) mimowolnie przechylasz się do przodu nad kierownicą podczas hamowania;

5) podczas hamowania samochód wydaje nietypowe lub wysokie dźwięki;

6) lampka ostrzegawcza systemu hamulcowego miga na czerwono;

7) droga hamowania jest wydłużona ponad normę.

Jak działa system hamulcowy?

Naciskając pedał hamulca w Twoim samochodzie, uruchamiasz złożony system. Oto, jak on działa: naciśnięcie pedału hamulca powoduje, że pompa hamulcowa zaczyna tłoczyć płyn hamulcowy pod dużym ciśnieniem, za pomocą przewodów hamulcowych. Najpierw płyn przepływa przez przewody sztywne, a dalej przez przewody giętkie. Następnie trafia do zacisków hamulcowych, gdzie dzięki jego naciskowi wysuwa się tłoczek, powodujący naciskanie klocka hamulcowego na powierzchnię roboczą tarczy hamulcowej. To powoduje tarcie i doprowadza do zatrzymania pojazdu.

Zaciski hamulcowe zawierają obudowę zacisku hamulca; wewnątrz tej obudowy to tłok lub tłoki (w zależności od rodzaju pojazdu), które naciskają lub zwalniają nacisk, gdy pedał hamulca zostaje wciśnięty lub zwolniony. Specjalnie zaprojektowane elementy gumowe zapewniają, że płyn hamulcowy (hydrauliczny) nie wycieka i nie dopuszcza do zanieczyszczenia systemu.

Nakładki na pedały – w jakim celu się je montuje?

Wszystko rozpoczyna się od naciśnięcia pedału hamulca – dlatego, aby zapewnić sobie sprawne i pewne hamowanie musisz utrzymywać pedał hamulca w idealnym stanie. Nie możesz sobie pozwolić na użytkowanie samochodu z wytartym pedałem hamulca, i utratę przyczepności. W celu ‘odświeżenia’ pedałów (nie tylko hamulca, ale również gazu i sprzęgła) powstały nakładki na pedały. Przede wszystkim pełnią one funkcję poprawy bezpieczeństwa, jako, że zapewniają lepszą przyczepność stopy do pedału i zapobiegają ślizganiu się buta – ale również nadają samochodowi charakteru. Czy wyobrażasz sobie drogi, sportowy samochód bez rasowych, drapieżnych pedałów? Wypolerowane na błysk aluminiowe nakładki na pedały mogą nadać samochodowi zupełnie nowego charakteru.

Kupując jakiekolwiek akcesoria samochodowe upewnij się, że pochodzą one ze sprawdzonego źródła. Na bezpieczeństwie i jakości komponentów samochodowych nie można oszczędzać.  Odwiedź stronę www.vwuzytkowe-sklep.pl i zapoznaj się z najnowszymi promocjami na oryginalne akcesoria samochodowe.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.