Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dla wielu posiadanie firmy jest marzeniem i drogą do osobistego sukcesu. Jeśli jesteś mechanikiem lub pracujesz nad tym, aby nim zostać, osiągnięcie tego marzenia może rozpocząć się od pomysłu otwarcia własnego warsztatu samochodowego. Możesz ustanawiać własne godziny pracy, współpracować z klientami w zakresie ustalania cen, specjalizować się w interesujących pojazdach i przejąć kontrolę nad przyszłością swojej kariery. Kiedy pracujesz w hali produkcyjnej bez prawa własności, twoje zarobki zależą od twojej pensji lub stawki godzinowej. Kiedy jesteś właścicielem warsztatu, jedynym ograniczeniem zysków jest pojemność garażu.

1. Uzyskaj certyfikat

Dyplomy i odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie mówią potencjalnym klientom, że wiesz, co robisz. Daje właścicielom samochodów pewność siebie i może być bardzo ważnym narzędziem marketingowym. Przed otwarciem własnego warsztatu postaraj się zdobyć co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe.

2. Poznaj koszty start-upu

Zanim zaczniesz pisać biznesplan, musisz znać całkowity przewidywany koszt, aby zacząć działać. Jeśli tego nie zrobisz, może ci zabraknąć funduszy, zanim zdobędziesz pierwszego klienta. Mimo że niemożliwe jest przewidzenie pewnych kosztów z wyprzedzeniem, najpowszechniejsze i najdroższe elementy zamówienia można łatwo przewidzieć. Pamiętaj o czynszu za wynajem, ubezpieczeniu i koszcie sprzętu. Zakup budynku i dokonywanie zmian może znacznie zmienić tę liczbę, w zależności od kosztów budowy. Wybór zakupu istniejącego warsztatu samochodowego może również wpłynąć na wynik końcowy.

3. Specjalizacja

Możesz zdecydować, że twój warsztat będzie specjalizował się w specyficznej branży, na przykład:

Naprawa kolizji

Średnie – ciężkie ciężarówki

Autobus szkolny

Autobus tranzytowy

Sprzęt dla ciężarówek

Możesz również specjalizować się w naprawach dla określonych producentów samochodów lub rodzajów usterek. Jeśli jesteś specjalistą, możesz zyskać reputację najlepszego warsztatu od hamulców. Zanim otworzysz swój biznes, musisz znać zakres usług, które planujesz zaoferować. Jeśli chcesz się specjalizować, musisz przeprowadzić poważne badania rynkowe, aby upewnić się, że popyt na twoje usługi jest wystarczający.

4. Uzyskaj poradę prawną

Otwieranie firmy to nie tylko szukanie lokalizacji i obsługa klientów. Musisz uzyskać zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej, zapoznać się z regulacjami dotyczącymi wymogów ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, otworzyć konta, aby obsłużyć listę płac i raporty podatkowe, złożyć dokumenty założycielskie i podjąć inne kroki przedsprzedażne. Prawnik jest nieoceniony podczas tego procesu, pomagając zapewnić, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik i jest zgodne z prawem. Nie musisz zatrudniać adwokata na stałe, chociaż może to uratować cię od wielu błędów po drodze.

5. Znajdź pracowników

Jeśli planujesz otworzyć mały warsztat, możesz sam wykonywać całą pracę, ale prawdopodobnie będziesz potrzebował co najmniej jednego pracownika do obsługi rozmów telefonicznych i klientów. Jeśli masz więcej przestrzeni i chcesz zmaksymalizować swoje możliwości, będziesz potrzebować dodatkowej pary rąk do prac serwisowych. Proces zatrudniania powinien rozpocząć się co najmniej miesiąc przed wielkim otwarciem. Będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na sprawdzenie referencji, znalezienie najlepszych kandydatów i wynegocjowanie pakietów wynagrodzeń.

6. Znajdź najlepszego dostawcę części

Klienci trafiający do warsztatów samochodowych z usterkami najchętniej czekaliby, żebyś usunął awarie na miejscu. Nie zawsze jest to możliwe, ale w tym biznesie czas to pieniądz, dlatego postaraj się znaleźć najszybszego i najtańszego dostawcę części. Być może ucieszy cię nowy projekt firmy Volkswagen – oryginalne części kupisz teraz dużo taniej za pośrednictwem programu Nora. Dzięki nowej ofercie Volkswagen oryginalne części dostępne są z rabatem nawet do 40%. Odwiedź stronę internetową www.programnora.pl i poznaj szczegóły oferty.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.