Orlen przygotowuje się do zakazu handlu w niedziele

Najlepsze niusy w Sieci

Orlen przygotowuje się do zakazu handlu w niedziele

sklep

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę od początku wzbudza wiele kontrowersji w opinii publicznej. W czasie, gdy Polacy debatują nad plusami i minusami nowych rozwiązań, PKN Orlen przygotowuje się do wejścia w życie przepisów ograniczających handel i prowadzi prace nad znacznym rozszerzeniem oferty. Jakie zmiany czekają najpopularniejszą w kraju sieć stacji paliw?

Mięso, ubrania i sprzęt AGD na stacji benzynowej?

Jak informują media, PKN Orlen zamierza wykorzystać zakaz handlu i rozszerzyć dostępną w sprzedaży ofertę. Na początku lutego władze sieci wprowadziły zmiany w statucie spółki, które umożliwią sprzedaż bardzo zróżnicowanego asortymentu. Już wkrótce na stacjach benzynowych będziemy mogli nabyć produkty spożywcze, takie jak mleko, pieczywo, mięso, jaja, warzywa czy owoce, a nawet skorupiaki. To nie wszystko – Orlen idzie o krok dalej i planuje wprowadzenie do sprzedaży również sprzętu gospodarstwa domowego, RTV, a także odzieży, obuwia, kosmetyków, perfum, naczyń czy sprzętu kuchennego. Oznacza to, że już niedługo stacje paliw mogą zacząć przypominać supermarkety – pojawiają się nawet głosy o rozbudowie istniejących budynków. Firma stanowczo zaprzecza doniesieniom i tłumaczy, że zmiany nie mają nic wspólnego z wejściem w życie ustawy o zakazie handlu w niedzielę (zobacz kalendarz niedziel handlowych). Władze spółki podkreślają, że wprowadzenie do oferty większej liczby produktów było planowane już od roku, a decyzja jest spowodowana chęcią zwiększenia sprzedaży poza sieć własnych stacji – do punktów franczyzowych.

Ustawa o zakazie handlu – wyłączenia

Przypomnijmy, że przepisy o zakazie handlu w niedzielę wchodzą w życie od marca br. Ustawa przewiduje jednak liczne wyłączenia. Zakazem nie będą objęte między innymi stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami, kwiaciarnie, apteki, a także kina czy kawiarnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowej ustawy? Planujesz zakupy i zastanawiasz się, które punkty usługowe lub handlowe będą otwarte? Już teraz sprawdź, w które niedziele obowiązuje zakaz handlu.