Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ogród w stylu rustykalnym to coraz częściej wybierana aranżacja. Jest niedroga, kolorowa i ekologiczna. Jak wykorzystać w niej stare narzędzia i sprzęty? Co zrobić ze dziurawą taczką i zużytym wężem ogrodowym? Podpowiadamy.

Charakterystyka ogrodu rustykalnego

Ogród w stylu rustykalnym to tak naprawdę ogród wiejski, w którym głównym akcentem jest naturalność i prostota. Jest pełen kwiatów, a ich rozmieszczenie zdaje się być losowe. To też ogród o wielu barwach często ze sobą kontrastujących. Obok kwiatów i drzew liściastych jest też sporo rabat warzywnych, bo ogród rustykalny jest ekologiczny i praktyczny. Świetnie sprawdzą się w nim drewno, cegła czy kamień. Elementem dekoracyjnym będzie zaś drewniana ławeczka, stara studnia, stare naczynia i przyrządy gospodarskie. Styl rustykalny jest chaotyczny i nieco bałaganiarski. Jest też łatwy w wykonaniu i niedrogi. Nie potrzebujesz specjalnego projektu, możesz zaufać swojej intuicji i zaplanować wszystko samodzielnie. Większość narzędzi i sprzętów z pewnością masz pod ręką.

Jakich sprzętów użyć w dekorowaniu ogrodu rustykalnego

Stare sprzęty i narzędzia dodadzą Twojemu ogrodowi niepowtarzalnego charakteru. Możesz je wykorzystać jako element ozdobny, często jednak to, co wydawało Ci się niczemu już nie służyć spełnia się świetnie w nowej, praktycznej roli np. jako kwietnik, doniczka czy mebel. W ogrodzie rustykalnym fantastycznie odnajdą się stare beczki, drewniane regały, kanki na mleko, koła rowerowe i całe rowery, węże ogrodowe, wanny, wozy drabiniaste, stare ule, taczki, sieczkarnia, szatkownice czy stare maszyny do szycia.

Elementy dekoracyjne ze starych sprzętów i narzędzi

Za doniczki i kwietniki świetnie posłużą stare wanny, taczki, kanki na mleko czy beczki. Wystarczy nieco je odświeżyć i odrestaurować. Możesz do tego użyć papieru ściernego i pastelowej farby w spreju. Stary rower może być stojakiem na niewielkie doniczki z ziołami, a ścianę domu ozdobią koła rowerowe, które podkreślają rustykalny charakter całości. Dodatkową dekorację będzie stanowił stary ul stojący w głębi ogrodu, wóz drabiniasty udekorujemy roślinami pnącymi, a stare maszyny do szycia ocalimy od zapomnienia przerabiając je na stoliki.

Elementy praktyczne ze starych sprzętów i narzędzi

Z węża ogrodowego możesz zrobić podpórki do roślin albo praktyczny kosz na kwiaty. W naszym poradniku znajdziesz dodatkowych 5 sposobów na wykorzystanie zużytego węża ogrodowego. Stare meble (najlepiej drewniane lub takie z żeliwnymi akcentami) odnajdą się w ogrodzie rewelacyjnie. Świetnie wpasowują się w rustykalną stylistykę. Wystarczy poświęcić im chwilę na odpowiednie zaimpregnowanie i ze starej szuflady zrobić nową, która posłuży nam za przechowywanie niewielkich narzędzi. Bardzo modnym rozwiązaniem jest też komoda w ogrodzie, najlepiej taka z maleńkimi witrynami. Obok swojego waloru estetycznego będzie spełniać praktyczną funkcję. Jeśli masz zapas drewnianych belek czy palet bez trudu przerobisz je na ogrodowy zestaw wypoczynkowy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.