Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Często patrząc na naszych starszych schorowanych rodziców czy dziadków ogarnia nas uczucie bezradności. Tak bardzo chcielibyśmy im pomóc, ulżyć w cierpieniu, poprawić jakość życia, ale nie mamy odpowiednich warunków czy po prostu wiedzy.

Zlecając opiekę nad osobą starszą profesjonaliście, wykwalifikowanemu pracownikowi medycznemu nie robimy im krzywdy, nie stajemy się wyrodnymi dziećmi, które pozbyły się kolokwialnie mówiąc problemu. Wręcz przeciwnie uznajemy swoją słabość, a kieruje nami pomoc i zapewnienie profesjonalnej opieki, której my nie potrafimy zapewnić.

W przypadku kiedy usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania pacjenta nie wystarczając wówczas uzyskując bezpośrednią zgodę można wystąpić o umieszczenie danej osoby w domu pomocy społecznej. Jest to odpłatna forma pomocowa, jednakże należy pamiętać, że ośrodki miejskie udzielają dofinansowania na tego typu pomoc. Domy pomocy społecznej świadczą usługi opiekuńcze osobom, które są niesamodzielne i z uwagi na wiek, schorzenia czy niepełnosprawność nie mogą w pełni zorganizować sobie warunków godnych do życia.

W przypadku osób wymagających wzmożonej opieki medycznej, można wystąpić  z wnioskiem o umieszczenie pacjenta w zakładach opiekuńczo – leczniczych lub placówkach pielęgnacyjno – opiekuńczych działających często przy szpitalach. Funkcjonowanie tych zakładów polega na zapewnieniu całodobowej pielęgnacji osób przewlekle chorych, a w przypadku placówek pielęgnacyjno – opiekuńczych mamy do czynienia ze świadczeniem także usług medycznych, podawaniem leków, wykonywaniem badań diagnostycznych i kontynuacji zaleconego postępowania medycznego. Ze względu na stan zdrowia pacjenta
i zakres pomocy oraz świadczeń jakich potrzebuje umieszcza się go w odpowiednim ośrodku.

Należy pamiętać, że poproszenie o pomoc nie jest wstydem, a skorzystanie z usług wykwalifikowanych placówek świadczy o trosce i miłości jaką obdarzamy naszych bliskich. Często jest tak, że brakuje nam warunków i wiedzy by pomóc drugiemu człowiekowi, wówczas warto poprosić o pomoc.

Artykuł powstał we współpracy z GoldCare.pl

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.