Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Płacenie kartami zbliżeniowymi nie jest obecnie najpopularniejszą i najwygodniejszą formą dokonywania transakcji. Choć ten rodzaj płatności zapoczątkował szybki rozwój innych, bardziej innowacyjnych rozwiązań, powoli odchodzi w niepamięć, ponieważ zastępowany jest bardziej wygodnymi i szybszymi sposobami.

Cyfrowy portfel

MasterPass to cyfrowy portfel zaproponowany przez MasterCard. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością ze względu na możliwość zapisania wszystkich kart płatniczych w jednym miejscu. Pozwala to płacić szybciej i bezpieczniej. Wystarczy wskazać wcześniej preferowane metody dostawy i płatności, co pozwala później dokonywać transakcji bez konieczności używania loginu i hasła. Metoda ta jest chroniona przez specjalny system zabezpieczeń. Wszystkie informacje dotyczące adresu i kart dostępne są wyłącznie dla właściciela portfela. Dodatkowo użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za nieautoryzowane transakcje.

Google Pay i Apple Pay

Obie aplikacje płatności internetowych stanowią doskonałą alternatywę karty oraz przelewów bankowych. Zainstalowane w telefonie nie wymagają posiadania portfela. Działają zdecydowanie szybciej niż karta zbliżeniowa. Są niezwykle bezpieczne i wygodne w użyciu. W niektórych sytuacjach nie trzeba nawet odblokowywać telefonu, wystarczy zbliżyć go do terminala płatniczego.

Wykorzystanie tokenizacji i wearables

Tokenizacja pozwala zakodować dane karty płatniczej na różnego rodzaju urządzeniach, nawet na urządzeniach ubieralnych. Natomiast ‘wearables’ oznacza, że opaska fitness, zegarek czy obrączka wyposażone są w specjalne technologie elektroniczne, które umożliwiają dokonywanie płatności w ten sam sposób co kartą zbliżeniową. Rozwiązanie to jest zupełną innowacją, która już zyskuje coraz szersze uznanie. Nie wymaga posiadania przy sobie ani portfela, ani telefonu, co wiąże się z wygodą i komfortem. Jednocześnie przebieg transakcji jest równie szybki i bezpieczny, co w pozostałych metodach płatności. Innym rozwiązaniem jest opcja płacenia cyfrowym kluczykiem do samochodu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.