Nowe i nietypowe sposoby płatności

Najlepsze niusy w Sieci

Nowe i nietypowe sposoby płatności

sklep

Płacenie kartami zbliżeniowymi nie jest obecnie najpopularniejszą i najwygodniejszą formą dokonywania transakcji. Choć ten rodzaj płatności zapoczątkował szybki rozwój innych, bardziej innowacyjnych rozwiązań, powoli odchodzi w niepamięć, ponieważ zastępowany jest bardziej wygodnymi i szybszymi sposobami.

Cyfrowy portfel

MasterPass to cyfrowy portfel zaproponowany przez MasterCard. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością ze względu na możliwość zapisania wszystkich kart płatniczych w jednym miejscu. Pozwala to płacić szybciej i bezpieczniej. Wystarczy wskazać wcześniej preferowane metody dostawy i płatności, co pozwala później dokonywać transakcji bez konieczności używania loginu i hasła. Metoda ta jest chroniona przez specjalny system zabezpieczeń. Wszystkie informacje dotyczące adresu i kart dostępne są wyłącznie dla właściciela portfela. Dodatkowo użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za nieautoryzowane transakcje.

Google Pay i Apple Pay

Obie aplikacje płatności internetowych stanowią doskonałą alternatywę karty oraz przelewów bankowych. Zainstalowane w telefonie nie wymagają posiadania portfela. Działają zdecydowanie szybciej niż karta zbliżeniowa. Są niezwykle bezpieczne i wygodne w użyciu. W niektórych sytuacjach nie trzeba nawet odblokowywać telefonu, wystarczy zbliżyć go do terminala płatniczego.

Wykorzystanie tokenizacji i wearables

Tokenizacja pozwala zakodować dane karty płatniczej na różnego rodzaju urządzeniach, nawet na urządzeniach ubieralnych. Natomiast ‘wearables’ oznacza, że opaska fitness, zegarek czy obrączka wyposażone są w specjalne technologie elektroniczne, które umożliwiają dokonywanie płatności w ten sam sposób co kartą zbliżeniową. Rozwiązanie to jest zupełną innowacją, która już zyskuje coraz szersze uznanie. Nie wymaga posiadania przy sobie ani portfela, ani telefonu, co wiąże się z wygodą i komfortem. Jednocześnie przebieg transakcji jest równie szybki i bezpieczny, co w pozostałych metodach płatności. Innym rozwiązaniem jest opcja płacenia cyfrowym kluczykiem do samochodu.