Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Internet o takiej samej sile działania w każdym pomieszczeniu domu? No cóż, to byłby idealny scenariusz. W praktyce jednak najczęściej ustawiony w jednym miejscu router wi-fi sprawia, że najłatwiej jest ci się połączyć z internetem w jednym lub dwóch pokojach, a w innych miejscach w domu jakość i siła sygnału nie są zbyt zachwycające. Jak temu zapobiec?

Internet w całym domu

Dopóki z internetu korzystałeś wyłącznie na komputerze stacjonarnym, takie rzeczy jak zasięg sygnału nie miały większego znaczenia. W końcu router ustawiało się w pokoju, gdzie był komputer albo w niewielkiej odległości i już – sprawa załatwiona. Obecnie jednak, kiedy w powszechnym użyciu są laptopy i korzystasz z internetu także na innych urządzeniach, jak telefon czy tablet, ba – połączenia z wi-fi może potrzebować nawet twój telewizor – zasięg jest już bardzo istotny.

Nowoczesne routery, wyposażone w silne anteny, najczęściej rozprowadzają internet po domu, jednakże zasięg w bardziej oddalonych częściach zazwyczaj pozostawia naprawdę wiele do życzenia. W odleglejszych punktach, a także na tarasie czy balkonie lub po prostu na innym piętrze sygnał jest już bardzo słaby i nie masz co marzyć o szybkim i sprawnym przeglądaniu stron. Jest na to jednak kilka rozwiązań, które umożliwią ci takie właśnie wygodne korzystanie z internetu.

Zasięg wi-fi w domu

Standardowy zasięg sieci internetowej to kilka lub kilkanaście metrów. I chociaż w bloku to wystarcza, może okazać się, że w standardowym piętrowym domu nie jest to zadowalająca odległość. Dlatego tak ogromne znaczenie ma to, gdzie ustawić router – najlepiej oczywiście byłoby na samym środku, ale przecież nie jest to takie proste.

Znaczenie ma także wysokość routera. Pamiętaj, że sygnał to fala, która rozchodzi się w określony sposób. Jeśli umieścisz router wysoko, to tuż pod samym nadajnikiem siła sygnału wi-fi nie będzie tak duża jak metr czy dwa dalej.

Wzmacnianie sygnału

Świetnym pomysłem jest zainstalowanie urządzeń, które wzmacniają i przekazują sygnał, dzięki czemu możesz swobodnie korzystać z wi-fi w każdym miejscu w domu, także na przykład na tarasie. W tym wypadku przydatne okazują się systemy Wi-Fi Premium, niewielkie urządzenia, które rozstawia się w strategicznych punktach.

Ich zadaniem jest odbiór sygnału i wzmocnienie jego siły. Dzięki temu nawet w punkcie oddalonym od routera będziesz bez problemu korzystać z internetu. Liczba urządzeń i sposób ich rozmieszczenia zależą zarówno od wielkości domu i rozkładu pomieszczeń, jak i od twoich potrzeb. Świetna jakość internetu dotrze wszędzie tam, gdzie będziesz tego potrzebować.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.