Niezawodne na upały: rolety i markizy

Najlepsze niusy w Sieci

Niezawodne na upały: rolety i markizy

rolety

Komfort mieszkania we własnym, dużym i wymarzonym domu, docenia większość posiadaczy dużej powierzchni mieszkalnej. Nie jest jednak tak, że będąc właścicielem nieruchomości, nie trzeba się o nic martwić i nie myśleć o tym, jakie rozwiązania warto by zastosować do zwiększenia ogólnego komfortu. Szczególną przestrzenią w każdym domu jest poddasze. W dodatku, jeśli jest zamieszkałe, warto zadbać o właściwą ochronę przed światłem słonecznym i nadmiernym nagrzewaniem się. Jak tego dokonać? Trzeba bliżej poznać możliwości dostępne we współczesnej branży rolet i markiz.

Praktyka i doświadczenie ekspertów z branży budowlanej pokazują, że najczęściej polecaną ochroną na okna dachowe są przesłony zewnętrzne. Do nich zaliczyć należy popularne rolety – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne – oraz markizy. Czym się różnią te typy przesłon? O tym poniżej.

Rolet zalet kilka

Rolety zewnętrzne już ze względu na swoją budowę, zasługują na zainteresowanie. Zbudowane z aluminiowych profili ocieplonych z wykorzystaniem pianki poliuretanowej, pozwalają na uzyskanie na poddaszu temperatury o kilka stopni niższej od tej za oknem. Rolety tego typu należy zamykać także w ciągu dnia – szczególnie wówczas, gdy domowników nie ma w domu. Nowoczesne rolety zewnętrzne wyposażone mogą być w bardzo wygodny mechanizm elektryczny, sterowany pilotem – dzięki temu problem ręcznego, często uporczywego zamykania rolet, znika.

Rolety zewnętrzne w innowacyjnej odsłonie występować mogą zarówno w postaci produktów nadprożowych, podtynkowych, czy nakładanych. Szczególnie te ostatnie pozwalają na idealne dopasowanie zabudowy wnęki okiennej z samym oknem.

Dodatkowo nowoczesne rolety zewnętrzne umożliwiają całkowite zaciemnienie wnętrza o dowolnej porze dnia.

O zastosowaniu markiz

Markizy działają w inny sposób niż rolety. Ich montaż pozwala na skuteczne odbijanie promieni słonecznych – już wówczas, gdy jeszcze nie dotrą do szyby i nie zdążą jej nagrzać. Inteligentna formuła zastosowana w markizach sprawia, że wysokiej jakości produkty zapewniają skuteczną ochronę przed upałem nawet w wyjątkowo gorące dni.

Pisząc o zaletach markiz wskazać należy również na pewną funkcjonalność – markizy przepuszczają wystarczająco dużą ilość światła do wnętrza, pozwalając na swobodne poruszanie się po nim. W takim przypadku nie zachodzi już konieczność codziennego ich zwijania czy rozwijania. Dodatkowo ważną rolę pełni tu montaż – markizy bowiem mimo tego, że montowane są na zewnątrz okna, można rozwijać przebywając wewnątrz pomieszczenia.

Wśród najczęściej wybieranych markiz królują markizy VELUX.

Jak kupić z sukcesem?

W poszukiwaniu produktów najwyższej jakości, zawsze warto kierować się uznaniem branżowym producenta i zadowoleniem klientów, którzy skorzystali z bogatej oferty asortymentu dostępnego na rynku.

Szeroką ofertę rolet zewnętrznych znaleźć można na stronie http://www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy/rolety-zewnetrzne