Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

By nasza łazienka dobrze funkcjonowała dokładnego przemyślenia wymaga nie tyle jej aspekt estetyczny, co bardzo dokładne rozplanowanie instalacji, czyli – elektrycznej, wodno-ściekowej i cieplnej. Warto też jest dokładnie przemyśleć wentylację i sposób zamocowania urządzeń, zwłaszcza miski sedesowej.

Instalacja wodno-ściekowa

Mamy bowiem wybór, choćby związany z umieszczeniem spłuczki. Ponieważ coraz częściej spłuczka jest zasłaniana panelem ściennym, zaś sedes bywa wiszący. Do takich wariantów dostosowujemy instalację wodno-ściekową, pamiętając, że o jej prawidłowym funkcjonowaniu nierzadko decydują niuanse, choćby odpowiednia pochyłość rur. Ponadto zamontowanie spłuczki za panelem ściennym wiąże się ze znacznym wygłuszeniem jej odgłosów.

Bardzo praktycznym elementem łazienki jest kratka ściekowa. Jednak dużo łatwiej jest taką zainstalować, jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniem łazienkowym w nowym wolnostojącym domu. Przede wszystkim nie musimy wtedy wymieniać rur z żeliwnych na wykonane ze sztucznego tworzywa. Toteż dokonując remontu kapitalnego łazienki w bloku warto jest (jeśli to możliwe) najpierw wymienić część rur. Wspomniana kratka ściekowa również niekoniecznie musi być metalowa.

Jeśli decydujemy się na ogrzewanie wodne łazienki to warto jest wziąć pod uwagę możliwości praktycznie, oferowanych obecnie przez producentów, grzejników ściennych. To również wymaga odpowiedniego podciągnięcia rur. Współczesne grzejniki nie muszą być sytuowane nisko, bowiem (przy wykorzystaniu na przykład odpowiedniego panelu) mogą pełnić również funkcję dekoracyjną.

Instalacja elektryczna

Jeśli idzie o rozplanowanie instalacji elektrycznej to warto jest mieć na uwadze to, że w łazience najlepiej sprawdza się światło rozproszone, które nie będzie nam się odbijało w lustrze. Temu mogą służyć między innymi kinkiety przesłonięte panelami z matowego szkła lub rzędy żarówek umieszczone nad podwieszanym sufitem. Estetycznie wygląda również rząd reflektorków punktowych zamocowanych w suficie i widocznych od spodu.

Jeśli wśród urządzeń planujemy wannę to pamiętajmy, by nad nią nie znajdowały się gniazdka elektryczne. Miejmy również na uwadze odpowiednie zabezpieczenie gniazdek przed wilgocią.

Coraz bardziej popularne są w łazienkach podgrzewane posadzki dzięki między innymi matom grzewczym, co również się wiąże z odpowiednim rozplanowaniem instalacji elektrycznej.

Zatem myśląc o nowej łazience najpierw wyobraźmy sobie nie tylko jaki będzie jej design, ale wystrój w zestawieniu z instalacjami. Chociaż i tak na ogól bez specjalisty się nie obejdzie.

Autor: https://kkpol.com/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.