Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dermokosmetyki to grupa produktów, które mają działanie nie tylko pielęgnacyjne, lecz ponadto również działanie lecznicze. Pełnią również rolę usuwania różnych schorzeń skórnych, niwelowania niedoskonałości. Tego typu kosmetyki są zalecane osobom z różnymi alergiami skórnymi oraz innymi problemami natury dermatologicznej. Ponadto również mogą być one stosowane profilaktycznie przez osoby, które nie wykazują tego rodzaju problemów zdrowotnych.

Różnica pomiędzy kosmetykami zwykłymi oraz dermokosmetykami

Dermokosmetyki tolpa.pl, które są inaczej zwane kosmeteucykami, to produkty, które są wytwarzane z warunkach laboratoryjnych. Ich wytwarzanie można porównać z tworzeniem leków. Cały proces odbywa się pod czujnym okiem chemików, kosmetologów oraz dermatologów. W porównaniu do zwykłych kosmetyków można przede wszystkim mówić o różnicach w składzie. W dermokosmetykach nie mamy do czynienia z możliwością powstawania jakichkolwiek reakcji skórnych, są one hipoalergiczne. W tego rodzaju kosmetykach nie mamy obecnych żadnych  środków zapachowych, olejków eterycznych oraz barwników. W porównaniu do zwykłych kosmetyków mamy również znacznie większą ilość składników bioaktywnych. W kosmetykach dermo nie mamy żadnych konserwantów. Bazują one na termalnej wodzie. To bardzo istotne, ponieważ owa woda zawiera w sobie bardzo wiele składników mineralnych.

Skład dermokosmetyków

Kosmeteucyki są produktami, których procedura tworzenia jest zawsze bardzo ściśle określona. Do składników, które możemy w nich spotkać, należy zaliczyć:
– witaminy,
– retinoidy – są to pochodne witaminy A. Ich główną zaletą jest działanie złuszczające. Bardzo dobrze sprawdzają się one chociażby w leczeniu trądziku, starzenia się skóry, złuszczeniach skóry,
– witaminy z grupy B,
– witamina C,
– witamina E,
– lipidy,
– metale – cynk, miedź,
– składniki, które powodują rozjaśnienie skóry,
– hydrochinon stosowany przy przebarwieniach,
– środki złuszczające skórę,
– naturalne środki nawilżające skórę.

W zwykłych kosmetykach niektóre z tych składników mogą być obecne, aczkolwiek nie muszą. Dermokosmetyki to produkty, które muszą mieć przede wszystkim działanie lecznicze i jakiekolwiek inne ich funkcje schodzą na dalszy plan. Dermokosmetyki powinny być w głównej mierze stosowane w sytuacji, kiedy ktoś boryka się z trądzikiem, z atopowym zapaleniem skóry, fotoalergią, łuszczeniem się skóry, łupieżem, przebarwieniami pigmentacyjnymi, egzemą czy też nadwrażliwością skóry prowadzącą do przesuszenia i odwodnienia.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.